Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Edesvizi akvariumba milyen...

Edesvizi akvariumba milyen halat ajanlatok, ha?!

Figyelt kérdés
Ha valami igenytelen fajtat keresunk, ami jo nagyra megnol, szoval, latvanyos hal, es nem kell neki sok noveny?
2019. nov. 3. 22:08
 1/7 anonim válasza:
Mekkora az akvárium? Szűrő? Fűtő? Talaj? Utánanéztél már bárminek is akvarisztika téren? Ebben a témában már rengeteg kérdést tettek fel, nyugodtan olvasgass:)
2019. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A hal igenyeihez lenne igazitva minden egyeb tenyezo.


Ez inakbb meg csak egy elmeleti kerdes, kivancsi vagyok, h a profiknak mi ebben a kategoriaban a kedvence, melyik halra esne a valasztasuk?!


De probalok olvasgatni is, persze :)

2019. nov. 3. 22:22
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Nekem anno aranyhalaim voltak.

Szerintem ők voltak a legszívósabbak.

Ott az a lényeg, hogy nagy akvárium kell nekik. Persze más is, de annyira nem igényes hal mint sok más "hétköznapi akváriumi hal".

És persze látványosak.

2019. nov. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Centiben mekkora, amit keresel?


Egyébként én gurámiktól/vitorlásoktól nagyobbat nem választanék, őket is csak 200 litertől. Esetleg (!) márványsügerek, de nekik 500-600 liternél kezdődik a belépő.

2019. nov. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Diszkoszhalakat neztem ki, de meg nem dontottem el semmit, valoszinuleg karacsonyig nar nem is lesz megvalositva az akvarium, majd az uj evben, addig meg kutakodom.
2019. nov. 6. 09:13
 6/7 anonim ***** válasza:
A diszkoszhal a legérzékenyebb halak egyike, így ha első akvárium lesz, szerintem ne rögtön velük kezdj. Nagy akvárium kell nekik, társashal, és lágyvizes. Nézelődj a díszhal.infón, megbízható oldal.
2019. nov. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nem szoktam aranyhalat ajánlani de a nagy, látványos és “igénytelen” kritériumok alapján nekem is ez a faj jutott eszembe. Egy 200-300 literes aksiba mehet 4-5 példány is (természetesen bivalyerős külső szűrővel). Sok változatát kitenyésztették már, bár nekem csak a természetesebb formák jönnek be. Az “egyetlen” hátulütője az ,hogy hidegvizi szóval vagy hűtöd a vizét vagy olyan helyre rakod az akváriumot ahol kb 18-20 fok van.


Ezeken az oldalakon tudsz böngészni: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

Csak ,hogy pár nagyobb fajt említsek ott van az óriás algaevő, vitorlás algaevő, márványsügér, cápaharcsa, cápamárna, ötöves díszcsík. Illetve kisebb de 10-20 cm körüli a kék gurámi, xifó, black molly, torokátum harcsa, vitorláshal, szivárvány hal is.

2019. nov. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!