Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neptun Aquafurán és metilénkék...

Neptun Aquafurán és metilénkék ártalmas a gerinctelenekre?

Figyelt kérdés

2019. nov. 9. 11:45
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Amano garnélára már nyomtam kényszerből mindkettőt malachittal kiegészítve, nem vettem észre, hogy különösebben zavarná őket, viszont a csigákat kinyírták de a petéikre hatástalan volt. Természetesen számolni kell a bontóbaktériumok teljes megsemmisülésére is. A páncélosok sem szeretik. Szóval jól gondold meg, hogy akarsz e 3-4 hétig 2-naponta 15% vizet cserélgetni a gyógyszerezés után.
2019. nov. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úszórothadása van a halaimnak. ha addig kiveszem a csigákat , azok már a kezelés után vissza tudják fertőzni az akváriumot?
2019. nov. 9. 14:04
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos igen, sőt maguk is hordozói lehetnek. Viszont a metilén helyett parakill kellene az Aquafurán mellé, vagy önmagában SERA Baktopur. A kiváltó okok közül a leggyakoribb a helytelen tartás és a rossz vízminőség.
2019. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Agonoize ***** válasza:
Ahogyan írta az előző kommentelő most lekezeled ezt a bajt,de nem véletlenül alakulhatott ez ki szóval mit tartasz és hogyan mert innen származik a probléma forrása a rossz tartás miatt.
2019. nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Áh, de kár, hogy nem láttam ezt előbb!


Kérdező, megtennéd, hogy tartási körülményeket írsz? (Hány literben, milyen szűréssel, milyen fajból hány darab, vízcserék: hányszor, mennyi víz, szűrőt hogyan takarítod, mivel etetsz stb.)


Az uszonyrothadás az az a gonosz betegség, ami a legyengült immunrendszerű halakat támadja meg. Nyilván viszonylag könnyen hozzá lehet jutni boltból is, ha sikerül beteg halat venni. De ha nálad alakult ki, akkor _GOND VAN_.


A metilénkék taccsra vágja a biológiai szűrésedet - mondjuk az összes uszonyrothadást kezelő szer is. Ha van lehetőséged, akkor inkább kezelőakváriumban használd, a fő akváriumtól elkülönítve. A legyengült immunrendszer + ammóniatöbblet az recept a katasztrófára.

Az Aquafurant nem ismerem. Anno Sera Baktopurral kezeltem a bettámat sikeresen.

2019. nov. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!