Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek jó lehet az...

Srác980123 kérdése:

Szerintetek jó lehet az összeállítás?

Figyelt kérdés

Üdv.

2020 szeptemberre tervben van egy költözés és egy akváriumm is az új lakásba.

300literre gondoltam 120x50x50.

Világítás Odyssea Quad 4x54W T5 6500K

Szűrésnek OASE BioMaster 350 - külső szűrő.

(Fűtés az benne van a külső szűrő tartályába)

Fekete fólia háttérnek.Fekete aljzat JBL Manado Dark 3x10liter.

Halak:1pár pillangó törpesügér(ramirezi

5-6 vitorláshal

1-2 "anci" algázó

20-25 vörös neonhal.

+relative sok növény.

Szerintetek ez a technika ehez a halmennyiséghez életképes lehet?


2019. nov. 13. 17:09
 1/3 Skid05 ***** válasza:
A 4 csöves armatúrák sokkal jobban melegszenek mintha 2x2x54-et használnál, a hő a csövek élettartamából is elvesz, több hasznos fény megy kárba, a csövek egymást világítják, na meg kevésbé osztható el a fény a víztükör felett (ez 50es szélességnél már szempont), és adott esetben a vizet is melegítheti. Meg egyébként a 216w már high tech növényes szint gázbeoldással, odaillő tápozással és egy még nagyobb szűrő igénnyel. Ergo a 3x54w-ot javaslom 865ös csövekből, a legtöbb növénynek már bőven elég és az armatúrát sem kell megemelni. Egy belső szűrő / powerhead áramlás-rásegítőnek nem hülyeség ilyen hossz mellett.
2019. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a 4x54W helyett van 4x39W ami 216W helyett 156W ami kb 0.5W/L csak az a baj vele hogy maximum 100cm-es akvára lehet ráültetni a lámpát nekem meg 120cm-re való kell.Viszont lehet kapni az Ody lámpákhoz lógatót de mivel albérletbe nem ehet fúrni így gondoltam egy Lámpatartó állványra viszont az 77.990Ft (akva bútorra kell fúrni) + a lámpa állvány tartó rögzítő külön 6790Ft.Majdnem 90 ezer forintot meg nem adok ki egy lámpatartó állványra.
2019. nov. 13. 19:29
 3/3 Skid05 ***** válasza:

Pont ezért javasoltam a 4x39 helyett 3x54-et, ami pont passzol az üvegtervhez... az egyik foglalatot nem használod és kész.

De egyébként a tartólábak helyett nem sok munkaóra lehajlítani egy pár megemelt tartólábat rozsdamentes acélból satuval, vagy 4 db víztiszta plexiből/tömör polikarbonátból csinálni a két rövidebb oldalra egy-egy tartóelemet rmentes kötőelemekkel, amibe aztán beleülnek az Ody gyári lábai, még satu sem kell. Spóroltad a teljesen értelmetlen állványt, meg a bérlői státuszod is biztonságban marad.

Meg lehet maszkolni is a csöveket, ha vmi meglepő oknál fogva szükség lenne a 4. csőre, de egy szimpla társas akváriumhoz a 3 is bőven elég elhiheted.

2019. nov. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!