Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nincs egy hetes az akvárium...

Nincs egy hetes az akvárium se, máris látom a cyano baktériumot egy levélen. Mit ronthattam el? Vagy lehet hogy a kereskedésből hoztam?

Figyelt kérdés
Mit kezdjek vele?
2019. nov. 16. 11:25
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Írj le minden részletet mert ennyiből nem jövünk rá, pl: akvárium mérete, szűrés, világítás, növényzet, már vannak-e lakók vagy tisztességesen kivárod a 3-4 hetes bejáratási időt, milyen szereket használtál és hogyan ha használtál (pl: bacikultúra, vízelőkészitő, metilinkék stb).
2019. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem valamilyen külső forrásból hozhattad be! Nálam is megfordult a legutóbbi újraépítéskor, és nem számított, hogy a vásárolt növények és dekor a Greenaquatól jött. Lehet jobban járnál egy alapos fertőtlenítéssel és az akvárium újraindításával, viszont azt sajnos nem tudom, hogy milyen szerek azok amik nálunk elérhetőek. Amennyire tudom ami jó lenne az be van tiltva, de majd valaki biztos pontosít.

Én úgy tudtam kiirtani, hogy egy külföldi akvaristatárs küldött Erythromycin kapszulát,ami vényköteles gyógyszer, és azzal pár nap alatt sikerült eltüntetni az akváriumból.

2019. nov. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Azt, hogy a növényeket fertőtleníteni kell mielőtt az akváriumba teszed, ha már halak is vannak akkor még karanténozni is illene min egy hétig. Most annyit tehetsz, hogy lekezeled a helyén egy durvább fertőtlenítővel ( pl Hyperol) 3-4 nap és vízcsere után újraindítod a bejáratás időt ami kb 3-4 hét. Ha moha és finom levelű hínárfélék is vannak akkor a Hyperol helyett használj SERA algovecet. Később ezeket a szereket nem ajánlom használni de most gyakorlatilag az elmaradt fertőtlenítés miatt indokoltnak tartom a behurcolt alga miatt. Az ezután jövő, az-az nálad kialakuló algákkal már természetes úton kell megküzdeni,vagyis szűrés, tápozás, fényviszonyok, ideális telepítés és vízcserék, takarítás stb.
2019. nov. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Skid05 ***** válasza:

Ugye teljesen véletlenül nem használtál aktív talajt (ADA amazonia, Tropica soil etc) az indításnál? Merthogy a ciano akkor szokta felütni fejét ily hirtelen, ha ammóniát eregető talajnál elmarad az extra vízcsere az indító szakaszban, a növényzet nincs azon a fejlettségi szinten, hogy ekkora nitrogén lökettel elbírna és/vagy más feltételek sem társulnak a talajhoz. Ha nem terjedt el slaggal szívd le, ha igen...ahhoz meg tudni kéne, hogy van-e fauna odabent vagy sem, anélkül vakon tanácsolnánk.

Persze ennyi infóból akvarista legyen a talpán aki ki tud hozni vmit.

2019. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!