Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről az akváriu...

Mit gondoltok erről az akvárium szettről? Link

Figyelt kérdés

Jó összeállítás? Érdemes lenne megvenni? (110 literesnek szerintem nagyon olcsó)


[link]



#akvárium szett #juwel #Juwel akvárium szett
2019. nov. 23. 09:01
1 2 3
 1/24 Agonoize ***** válasza:
100%
A szűrést szinte minden szettnél cserélni kell amúgy jó bár én a ledes tetőkkel kivagyok múltkor vettem egyet a 112 literes akváriumra pár hét alatt tönkre ment és lehetett cserélni de ez csak az én rossz tapasztalatom,a szűrést meg cserélni kell az nem kérdés ha ilyet veszel.
2019. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az egész szűrőt cseréljem, vagy csak a szűrőbetétet? Ha az egészet kell cserélni akkor szeretnék inkább belső szűrőt...
2019. nov. 23. 10:06
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, kicsit bővebben, csak 1-2 dolgot érintve:

Havonta jönnek ide emberek juveles szettek miatt, hogy mit hogy lehetne tákolgatni rajta, aztán azok után, hogy elköltöttek másfélszer annyit a szettre, mint amiből egy fenntartható akváriumot össze lehetett volna hozni, ráköltenek még 2-szer annyit, hogy használható legyen.


Nézzük az említett szűrést.

A szűrőtérfogat mérete nem rossz, a szűrőanyag meg olyan amilyen, azt ki lehet cserélni, nem gond.

A flow, az áramlás ereje olyan harmat gyenge, hogy még talán a biológiai szűrésnek is kevés, a mechanikainak meg említésre se méltó, csak pang a víz az egész akváriumban.

Cserélni nem lehet, bele van építve úgy, hogy ha ki akarod szedni, vagy túléli az akvárium, vagy nem, kétesélyes.

De még ha ki is tudnád venni... Mit csinálnál vele? Kidobnád? Azért érdemes volt megvenni...


Nézzük a világítást.

Ilyen fényerő mellett még egy gömbmoha is csak vegetál.

Fejleszteni nem lehet.

Cserélni nem lehet. Max ha nekiesel flex-szel, és szétb-od az egészet. Ha túléli a tető, akkor elkezdhetsz bele építeni valami értelmes világítást.

A tetőt szintén nem lehet cserélni, mert az akvárium nem szabványméret, szabvány tetőt nem lehet rárakni, csak 3-szor annyiba kerülő juveles tetőt, amiben juveles világítás van, ami szintén nem szabvány, így csak saját gyártmányra cserélhető, (mondjuk ha fénycsövesre akarnád cserélni) ami 5-ször annyiba kerül, mint egy szabvány méret.

2019. nov. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

...Mondjuk így, hogy bútorral együtt adják, árban nem lenne rossz, csak hát hosszú távon nem éri meg.

Az akvarisztika nem olcsó dolog, mármint a kezdeti befektetés elég sok, utána elhanyagolható összeg fenntartani egy jól összerakott rendszert.

Na most egy jól összerakott rendszer simán ennek a duplája, és akkor még ebbe nem biztos, hogy belefér a bútor. Utána viszont pár száz ft havonta fenntartani.

Ez a szett (meg mindegyik másikra is jellemző) elég nyomott árú, (juvelre nem jellemző módon)

csak nem sokra mész vele, mert nagyjából használhatatlan.

2019. nov. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Agonoize ***** válasza:
Azért ne legyünk ennyire negatívak mint az utolsó kommentelő :D a ledes világítás szar mint ahogy mondtam de egy anubias vagy moha azért elél benne viszont cserénél meg ha kisül akkor bukó van én is tapasztaltam :D a szűrőt meg cserélni rögtön egy külsőre kb 30 ezer Ft de jobban kijön az ember ha maga vásárolja össze a dolgokat és nem szettet vesz remélem ezzel nem tántorított el senki az akvarisztikától csak hát mint minden jó dolog ebbe is pénzt kell befektetni
2019. nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Leírtad ugyanazt amit én, akkor mennyivel vagy pozitívabb?

Hulladék a technika. Ennyi. Tökmindegy mi a körítés.

2019. nov. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtátok. Még jó, hogy nem vettem meg. Akkor viszont azt szeretném kérni, hogy segítsetek egy uilyen űrtartalmú, de életképes akváriumot összerakni. Zöld szumikat szeretnék meg max vmi algaevőt. Ha ez számít a technikához.
2019. nov. 23. 14:32
 8/24 Agonoize ***** válasza:
Igaz de ezen ne vesszünk össze ...:D most ha szumikat szeretnél és egy ancit annak jó ez a méret és akkor több más hal sztornó a szumikról csak annyit ha találkoznak gurámi vitorlás betta féle hallal azt csípkedik mint a fene ,de ha csak 8-10 db lesz szumiból meg egy anci akkor az életképes persze szűrőt vegyél külsőt vagy powerhead még talán az olcsóbb megoldás
2019. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Össz vissz ennyi hal lenne benne. A tartásuknak már utánaolvasok. Csak sajna a szűréshez meg a világításhoz nem értek. :(
2019. nov. 23. 16:20
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem javaslom a szumátraiakat egy normál méretű csapatban 150 liter alá, döntenék, hogy vagy ez a méret marad, vagy a márnáknak rendezek be egy nagyobb üveget.
2019. nov. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!