Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mibajuk a halaimnak?

Mibajuk a halaimnak?

Figyelt kérdés
A neon halaim olyan furák. Nem csapatban vannak, hanem egyesével. Nem is úsznak, vagy ha úsznak, akkor féloldalasan, vagy fejjel lefelé:S És az üveg mentén.A dániók is lassuak
2010. júl. 19. 00:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Oxigénhiány, mérgezés...
2010. júl. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de mit csináljak velük? megfognak halni?

megy egésznap a levegőztető meg a szürő is.

2010. júl. 19. 00:22
 3/10 anonim ***** válasza:
lehet hogy melegük van...kapcsold le a viágításukat ha teheted vagy kapcsold ki a vízmelegítőt. de ha haldokolnak akkor nemsokat tehetsz értük ez tapasztalat :/
2010. júl. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
Csinálj 40%-os vízcserét, szívd le az ázalékot és tegyél a vízbe egy adag aquafuránt ( fel kell oldani egy pohár vízben ) 3 nap múlva ismét 30%-os vízcsere.Ha van aktívszén a szűrődben azt vedd ki, de működjön a szűrő és a levegőztető is intenzíven nyomjon.Vigyázz ne legyen sokkal hidegebb a cserevíz az akvárium vizénél ,max 2-3 fok.Ha használsz aqatant vagy más vízkezelőt, azt most is használhatod, esetleg fishtamint is lehet csepegtetni a vízbe, de ezt csak a második vízcsere után.Ne etess a kezelés alatt és ne ijedj meg, mert az aquafurán zavaros sárgára fogja színezni a vizet, de majd letisztul és elintézi az esetleges kórokozókat.Lehet, hogy simán a vízcsere is elég lenne, de ilyenkor nem árt ha bacimentes a víz.Ha már a halasnál jársz, vegyél egy kis üvegcse tőzegkivonatot is, a neonok szeretik a sötét enyhén savanyú vizet.Gyorsan cselekedj,főleg a vízcserével, talán még megmentheted őket.
2010. júl. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
na élnek még?
2010. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen, ma takaritottam akváriumot. most csapatban vannak, ahogyan elnézem megvannak...nem úsznak furán. bár hidegebb vizet raktam bele.
2010. júl. 19. 15:47
 7/10 anonim válasza:
Szerintem is túlmelegedett a víz!4 napig voltam nyaralni, addig rábíztam nővéremre a halaimat, -4 neon, -2 guppi, -2 szifó lett az eredmény, ja és 34 fokos víz....Tegnap úgy oldottam meg a dolgot, hogy két számítógép ventilátort ragasztottam az almatúrára és rákötöttem egy régi telefontöltőre őket...most ez tudja tartani a 28 fokos vizet egyenlőre...mennyire lesz tartós, majd kiderül
2010. júl. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
megnéztem a vizet, tényleg meleg volt. kicseréltem a 60%át hidegre, jobban lettek. ma takaritottam hideg vizet raktam bele...jól vannak a halak... csak 1 neon kiugrott mert nemvolt rajta a fedél... szegény nem vettem észre:(meghalt, ugy furdal a lelkiismeret:(
2010. júl. 19. 23:27
 9/10 anonim ***** válasza:
előfordul...nekem hatalmas nagy tenyérnyi vitorláshalaim voltak (5db) és abból már csak 1 él mert apám mániája hogy ha melegük van a halaknak nyitva kell hagyni az akvárium fedelét -.-" így mind kiugrált :/
2010. júl. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:Sszegények

bár nekem az egyik neonom gubbaszt bent a hal oduban:S

2010. júl. 19. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!