Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Manado dark + aquabasis plus...

Manado dark + aquabasis plus van (összekeverve persze) előző akváriumból. Fel tudom valahogy újra használni belőle a manadot vagy vegyek újat?

Figyelt kérdés
Nem tudom valaki mosta e már át úgy hogy sikerült is vagy hagyjam a fenébe és vegyek újat

2019. nov. 23. 18:54
 1/4 Agonoize ***** válasza:
uh ha te a kettőt külön tudod választani Istenkirály vagy :D
2019. nov. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első körben tudod-e mennyit ment akváriumban az aquabasis, volt-e tisztes növényzet mellé ami hasznosítja? Mert olyan 1-1,5 év körül kimerül, ha van ennyi idős kb semmit nem befolyásol. Egyéb esetben pedig mosd át a keveréket kétszer, ne durván keverve mert a manado ledarálja magát, csupa por lesz, ha túlbiztosítod akkor a kevert cuccra rakj egy kis fedőréteget és vasbiztos lesz. Ki ne dobd! az égetett agyagokat nem egyszeri használatra tervezték. Esetleg ha van odahaza vasteszted rámérhetsz egy vízzel feltöltött marék talajra, hogy mit tud.
2019. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát nem ment egészen egy évet, de rengeteg növényem volt felette, lehet elfogyasztották mostanra, igazából nekem csak a manado kellene belőle vissza, megpróbálom akkor valahogy felhasználni még őket!


Köszönöm a válaszokat.

2019. nov. 24. 07:34
 4/4 Platypus ***** válasza:
Nem állítom, hogy tökéletes megoldás, de hálós tésztaszűrővel, folyóvíz alatt nagyjából ki tudod mosni a táptalajt a manado közül.
2019. nov. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!