Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Petitella rajban?

Petitella rajban?

Figyelt kérdés
Vettem egy csapat petitellat/vorosfeju pontylazacot de a talaj kozeleben usznak. Dus novenyes aksiban vannak 70l 10db, jarattam 2 honapig mielott beraktam oket. 2 napja vannak az aksiban de bujkalnak vagy ha epp nem akkor is a talajtol 2-3 centire uszkalnak. Ez miert lehet? Szurot probaltam erosebbre/gyengebbre/esoztetovel hatha valami jobban tetszik nekik de semmi. Elevenek meg egeszsegesek amugy csak igy nem valami dekorativak. Talaj vilagos, zuzott marvany (?) lehet hogy ez a gond?

2019. nov. 25. 18:13
 1/3 Agonoize ***** válasza:
100%
2 napja vetted őket ha minden okés velük akkor csak adj nekik időt,hogy megszokják az új helyüket.
2019. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Hát, a 2napos halaknál még belefér egy kis tétovázás, viszont én gyanítom, hogy a világos talaj és talán az erős fény is rátesz egy lapáttal. 100-liter feletti un fekete vizes akváriumban jobban éreznék magukat, a kemény vizet és a túl világos akváriumokat nem igazán szeretik. Talán úszó, lebegő növényzettel tompítható lenne a fény és egy kis tőzegkivonattal élhetőbb lenne számukra a hely így is. Az esetlegesen elpárolgott vizet desztillált, v ioncserélttel pótold. Én lecserélném a talajt sötétebbre, apróbb szemcsésre és legalább 12nk-ra lágyítanám a vizet is. Ekkora helyre mást ne nagyon tervezz, max talajcsere után egy kis csapat törpe páncélost, azért ez az akvárium kb a fele annak ami kellene egy 10-12 fős rajnak. A heti 30% vízcsere feltétlen ajánlott és jó ötlet volt az esőztető, vízcserekor használj talajporszívót a zúzalék közé szoruló mulm kiszippantására.
2019. nov. 27. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Darakorosak voltak sajnos mind.. ezt mar csak akkor vettem eszre mikor mar nehanyon megjelentek a pici pottyok.. hiaba kezeltem egy heten belul elpusztult mind.. :/ ezert nem szeretek nagyuzemi allatkereskedesben vasarolni..
2019. dec. 3. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!