Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az áruházban árult elő pontyok...

Az áruházban árult elő pontyokon mitöl keletkezik seb? Emberi tényező vagy a szűk hely miatt bántják egymást a halak?

Figyelt kérdés
Ma voltam az egyik bevásárló központban (Au.. an Szeged) és gondoltam megnézzük a fiammal a halakat az Aquariumban. Szörnyű amit láttam,iszonyú szinte mindegyiknek van valamilyen sérülése. Láttam olyat amelyiknek látszott a húsa vagy olyat amelyiknek a szája felett is egy nyílás tátongott. Úgy tudom szabályozva van a hal árusítás szigorúan.
2019. dec. 2. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csak a pénz számít, azok az állatok szenvednek, inkább nézzetek könyveket.
2019. dec. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A nevelőtóban lehalásszák. Itt verik össze először magukat. Aztán vizes autóban átszállítják, és minden átpakoláskor újabb sebek keletkeznekY.
2019. dec. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem bántják egymást csak durván bánnak velük a szállítás során. A szigorított szabályozás is csak annyit biztosít számukra, hogy nem fuldokolnak a tartályban és leölik őket ha megvásárolja valaki, vagyis megkíméli őket a fuldoklástól. Gondolhatod, hogy tartották őket ezelőtt ha még most is elszörnyedve néztétek. Mondjuk más vágásra szánt állatokkal sem bánnak humánusabban csak azok nem fuldokolnak órákig néha napokig mire vágásra kerülnek. Amúgy borzalmasan károsítja a hosszabb stressz a hal ízét is. Amíg ez minket vásárlókat nem érdekel mert minden s-zart megeszünk addig a feldolgozókat és az eladókat sem.
2019. dec. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez nagyon durva nem is értem az alkalmazottak ezt nem jelentik, hogy sérült a hal esetleg ez ha pénz oldalát nézzük nem igen eladható. Talán jobban oda figyelmének bezzeg ha egy TV van össze ütve azt rögtön észre veszik és tesznek érte hogy legközelebb ne forduljon elő.
2019. dec. 3. 08:13
 5/6 anonim válasza:
Halseb?????
2019. dec. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

van ahol markolóval emelik ki a hálóból (mikor már össze van húzva a kerítőháló)

vagy nagy lendületből kerülnek egyik tartályból a másokba, ütődnek, kopnak...

2019. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!