Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor telepíthető hal legkoráb...

Mikor telepíthető hal legkorábban, olyan új akváriumba, ahol a vízben van vizkezelő, és starter?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos a válasz, mert a halak egy kisebb helyen várnak.

Köszönöm.


2019. dec. 5. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Én így is 2-3 hetet mondanék,hogy a szűrőszivacsban a szűrőbacik elszaporodhassanak.


A kérdés az,hogy a halak most miben vannak? Olyan akváriumban ami már beállt,vagy egy olyan "ideiglenes" dologban ami szintén nem állt be?

Mert ha az utóbbi,akkor teljesen mindegy ha beleteszed őket,vagy sem...

2019. dec. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem betegszenek meg? Nekem 48 órát mondtak ha van a vízben starter. Hát benne van.
2019. dec. 5. 14:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy ne álljon 1:1-re a meccs a 2 nap és a 3 hét között, beszállok én is a szavazásba úgyhogy 2:1 a 3 hét javára.

És amúgy de... megbetegedhetnek a túl szűk helyen a halak ennyi idő alatt.


Azt lehet csinálni, hogy beteszed őket a nagy akváriumba, ha a kicsibe beállt víz volt, akkor a vízzel együtt

(és egyébként is betartva az akklimatizálás szabályait)


és ott tartod őket, etetés nélkül legalább egy hétig, természetesen működő szűrés mellett.

1 hét után elkezdhetsz nekik enni adni negyed adag kajákat, minden másnap, és ezt a mennyiséget újabb 2 hét alatt emelheted normál szintre.


Ezalatt az idő alatt minden nap cserélsz 10 % vizet állott vízzel.

Ezt a részleges vízcsere mennyiséget szintén kb 1 hónap alatt tolhatod ki úgy fokozatosan, hogy a végleges mennyiség és sűrűség legyen. (ez az akvárium nagyságától függ- átlagosan heti 30%)

2019. dec. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
...meg locsolj a vízbe egy kis aquatant.
2019. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Agonoize ***** válasza:
100%
2-3 hét kell és felesleges volt ilyen gyorsan venni a halakat most amiben vannak az milyen víz?mekkora helyen vannak?ha valami pici vacak szűrés nélkül akkor menjenek bele a nagyobba már rosszabb úgy se lesz nekik...felesleges mindenféle vacak löttyöket venni csak ki kell várni az időt azt a pár hetet,hogy beálljon a víz és ennyi.
2019. dec. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Gyerekek én nem értem hová kapkodtok, ez megint egy olyan helyzet ahol nincs jó megoldás. Megvan már minden csak ép a felkészülés és a minimális ismeretanyag elsajátítása maradt el. Nem nagyon van más választásod, mint amit többen s tanácsoltak, hogy előzetes beszoktatás után átrakod őket és gyakori kis mértékű vízcserével kompenzálod a szűrés hiányosságait kb 1 hónapig. Tessék megismerkedni az akvarisztika alapjaival és akkor nem kerülsz ilyen kényszer helyzetekbe.
2019. dec. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Meglévő akváriumom, folyása miatt, kenyszerhelyzetbe kerültem. Tehat ezért van a nagy aggódás. Előző akvárium vizében tárolom.


Azért hálás vagyok a sok jó tanácsért. Köszi mindenkinek.

2019. dec. 7. 12:58
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, ha nem az első akváriumod akkor már illett volna tudnod, hogy mi a teendő ilyenkor. Minden esetre pótold a hiányos alapismereteidet és járj el a kolléga tanácsai szerint.
2019. dec. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!