Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300l-és sügeres akvárium...

Lacikaf kérdése:

300l-és sügeres akvárium ideális világítása?

Figyelt kérdés
Helo. Az lenne a kérdésem hogy van egy 300l-es sügeres akváriumom (120x50x50) műanyag tetővel és két fénycsővel és leszeretném cserélni a világítást mert már régi és gyári. Az lenne a kérdésem mert én nem értek hozzá hogy LED-es csövet vegyek vagy sima neont? Hány wattosnak kell lennie összesen a 2db-nak? Hány Kelvinesnek? Kösszön a segítségüket előre is!
2019. dec. 5. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szűrésed milyen, algával van gondod?
2019. dec. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

...most gondolom 60 watt T8-al világítasz.

Milyen számok vannak a mostani csövön? (van rajta egy 3 jegyű szám)

2019. dec. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ja... meg akkor most csak a csöveket akarod cserélni, vagy az egész tetőt, lámpatestet, mindent?


Mert ha csak a csöveket, akkor olyan rettentő sok választásod nincs--

2019. dec. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom hogy milyen világítás van most benne és nem tudom megnézni mert vidéken van az akvárium én pedig Pesten vagyok. De ha azt írjátok hogy számítások alapján LED fénycsövet rakják bele az nem gond mert csak ki kell kötni a fénycsőnek a gyújtóját stb., azt megoldom. Csak nem tudom mi lenne az ideális világítás azért kértem segítséget.
2019. dec. 5. 17:59
 5/17 anonim ***** válasza:
Értem, azért még a többi kérdésre is megvárom a választ, mert anélkül nem lehet megválaszolni a kérdésedet.
2019. dec. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Jah igen elfelejtettem bocsi😁 az algával nincs gondom szerencsére mert egy tetra 1000l/h-s belsőszűrő és egy 600l/h-s powerhead ráhúzva szivacsal dolgozik és külsőszűrőként egy Hydor prímet 30-s segît be,szal azzal minden rendben😁 Igazából azért szeretnék világítást cserélni hogy a halaim jobban látszanak mert ugye a világítás sokat számít csak nem akarok átesni a másik oldalra.Egyébként yellowjaim,iceberg,red rubin,vadaszsügereim vannak.
2019. dec. 5. 18:14
 7/17 anonim ***** válasza:
Na, akkor még azt, hogy cseréled az egészet, vagy csak a csöveket, és ígérem, többet nem kérdezek meg semmit duplán, meg triplán, meg sehogy, mert már kezdem unni. :)
2019. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Megint bocsi😁 Nem akarom lecserélni a tetőt semmiféle képp sem. Gyári tető 2 fénycsővel és csak a fénycsöveket akarom cserélni.
2019. dec. 5. 18:25
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyébként nagyságrendbeli különbséget csak teljesen új világítással (lámpatesttel) tudsz elérni.

A 60 watt az 60 watt, nincsenek csodák. Amelyik leddel helyettesíteni tudnád, azt el is felejtheted.


Ha marad a tető, akkor nagyjából ennyit tud a technikád, ez az alap ennyi lehetőséget ad. A fénycső hossza meghatározza a teljesítményét, és a ledes fénycső hatásfoka semmivel nem jobb a hagyományosnál.

Kb annyit tudsz tenni, hogy új csöveket veszel bele.

2019. dec. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát akkor ez ennyi, 2 db 30 wattos csövet tudsz venni, és itt a történet vége.

Én vennék egy sima általános napfényes 860-ast, meg mondjuk lehet kapni ilyen 880-as csövet ami 8000 kelvines, sügéres aksihoz az jól mutat.

2019. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!