Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat tarthatok ezek...

Hektor98 kérdése:

Milyen halakat tarthatok ezek mellett? ---->

Figyelt kérdés
40l- es az akvim vannak guppiaim, ékfoltos razbóráim,meg egy harcsám.Milyen halakat rakhatok melléjük?
2010. júl. 19. 18:41
1 2
 1/11 Septimius ***** válasza:
Hát ezek mellett gyakorlatilag az összes apróbb, békés halfajt tarthatod, csak ne vidd túlzásba, mert 40 liter az nem túl sok víz. Rakhatnál melléjük bármilyen elevenszülőt, pl. plattit, xifót, esetleg kisebb pontylazacokat, pl. neonhal, tetra, zebradánió. Páncélosharcsák is aranyosak. Amit ne tegyél: vitorláshal, sügér, pirája :D szóval semmi nagyot vagy vérengzőt!
2010. júl. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mármint fekete tetrára gondolsz?
2010. júl. 19. 19:00
 3/11 A kérdező kommentje:
törpe szivárványhalat nem lehet? Mert az nekem nagyon teccik?
2010. júl. 19. 19:08
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]

Nehéz volt ráguglizni, de valahogy kiderítettem, hogy minimum 120 literes akváriumra van szüksége. A dánió, páncélos harcsa rajhalak, ennyi hely nekik édes kevés. Az előbbi linken keresgélj, biztosan találsz megfelelő halakat.

2010. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Septimius ***** válasza:
42%
De, szerintem tehetsz bele a szivárványhalhoz hasonló apró és békés halakat, csak ne legyen túlzsúfolt! És igen, fekete tetrára gondoltam, illetve az ehhez hasonló fajokra.
2010. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Septimius ***** válasza:
Jah, az előző válaszadónak igaza van, mert ha rajhalak, akkor tényleg több hely kell nekik és 40 liter így már lehet, hogy kevés lesz. Mondjuk elég soknak tartom nekik a 120 liter minimumot, édesvízi akváriumokat azért ennél sűrűbben szokás benépesíteni.
2010. júl. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszotokat!
2010. júl. 20. 08:08
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor vehetek bele törpe szivárványhalat?
2010. júl. 20. 18:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez a 120 liter minimum nem azt jelenti, hogy csak nekik kell 120 liter, hanem hogy ekkora akváriumban ebből a fajból ennyit tarthatsz kb, plusz a társítható fajokból feltöltheted. Érted?:)
2010. júl. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, minek kérdezel, ha el sem olvasod a válaszokat? Most írták/írtuk/linkelték, hogy kicsi neki a hely.
2010. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!