Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Greenaqua macro és micro...

Greenaqua macro és micro növénytápokat a gyári adagolás szerint használjátok?

Figyelt kérdés
2019. dec. 10. 17:38
 1/2 Skid05 ***** válasza:
A gyári séma túladagoláson (megelőzve a hiánytüneteken való agyalást) alapszik, erős vízcserék és hightech körülmények (vízkémia, fényviszonyok, co2 beoldás, esetleg talaj) mellé. Ha ezen feltételek adottak akkor eszerint is használhatod, persze meg lehet idővel próbálni kevesebbel is, – tételezzük fel, hogy kerülnéd az értelmetlen pazarlást – ha kiismerted a növények reakcióit.
2019. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdemes tartani vízteszteket tápozás oldalról is, hogy meg tudd figyelni milyen a tápok fogyása. Akvárium indításakor például az aktív talaj megköti a foszfátot, így ekkor ilyen hiánytünetek lehetnek, de idővel elmúlik.

Nekem saját mixelésű micro és macro tápom van, viszont töménységre ugyanolyanra vannak keverve mint a GA tápjai, vagyis 1ml/20liter/nap. Viszont már csak a felét adagolom a high-tech akváriumomba, hiánytünetet nem látok, a TDS pedig egész héten stagnál, vagyis közel annyit adagolok amennyit a növények elhasználnak. Korábban én is nyomtam 1000-el a tápokat, sokszor még többet is , mint amit az EI szerinti tápozás javasolt, de akkor elég sok elhullásom is volt. RC szaporulatot nem is vettem észre, Amano-k és az Atto-k meg folyamatosan fogytak.

2019. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!