Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Levéltetvek a békatutajon?

Levéltetvek a békatutajon?

Figyelt kérdés
Van az akváriumban békatutaj. Ma észrevettem, hogy levéltetvek vannak rajtuk...eleve nem értem, honnan jöttek, de mit.kezdjek velük? Szedegessem le egyesével?

#Békatutaj
2019. dec. 11. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Más rovar lesz az, nem levéltetű.
2019. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Lehet akár az is, én is már találkoztam velük vízből kinőtt növényzeten. Csak magára a növényre jelentenek veszélyt. A halak szívesen megeszik őket ezért elég ha csak a víz alá kényszeríted a leveleket pár órára, a többit a halak elintézik. Az enyémeket egész nyáron a kertben lévő tetvekkel etettem, úgy értem azokkal is.:D Minden esetre nézd át a szobanövényeidet is ha vannak mert azokban komoly kárt tehetnek.
2019. dec. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tényleg azok, ismerem őket, a kertben a rózsákat rendszeresen megtalálják. Akkor majd a halakra bízom. Honnan jöttek vajon decemberben?:D Vannak bent növények és még sosem volt rajtuk, nagyon furi. Köszönöm a tanácsot!
2019. dec. 12. 05:16
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha a rózsán voltak akkor nálad is valószínűleg zöld levéltetű van. Hogy hogyan juthatott be?, hát, simán be is repülhetett, esetleg más növénnyel együtt bevitted. Vannak szárnyas és röpképtelen egyedei is csak azt ne kérdezd min múlik, hogy repül, vagy nem, valószínűleg az életciklusuk függvénye. Na, nem okoskodom tovább mert fogalmam sincs róla.:D
2019. dec. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!