Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100 l-es akváriumom van....

100 l-es akváriumom van. Mennyit vegyek bele ezekből a halakból (maximum és minimum)?

Figyelt kérdés

guppi, izzófényű pontylazac, páncélos harcsa, valamilyen algaevő, talán ancit veszek, de ez nem biztos, bolíviai tarka törpesügér

rengeteg növény van, + 1 barlangos kő és 1 vasfa


2008. nov. 18. 15:59
 1/3 kzs ***** válasza:
90%

Mind jó választás, de gondolj arra, hogy a pontylazacok és a páncélos harcsák semmiképp sem tarthatók egyedül, de még párban sem. Ezek ugyanis csapathalak (ez azt jelenti, hogy minél többet veszel belőlük, annál jobban érzik magukat). Főleg a pontylazaoknál erős ez a csapat-viselkedés.

A páncélos harcsáknál nagyon fontos a talaj jellege. Nem mindegy milyen, ugyanis az érdesebb, durvább kövek és kavicsok felsérthetik a szájukat, aminek könnyen pusztulás lehet az eredménye. Nekik a finomszemcsés gyöngykavics ajánlott.

Ami a guppit illeti: élénk halacska, ahhoz, hogy érvényesüljön a viselkedésük,legalább ötöt javasolnék belőlük (3 fiút és 2 lányt).

A tarkasügérből elég 1 pár (azaz hím és nőstény).

Az ancistrus nagyra nő (kb. 15 cm-re), és sok szakkönyv nekik is a csapatot ajánlja. Hallottam már olyat, hogy - főleg nagyobb korában - az anci gyakran leszokik az algaevésről, és inkább a többi halnak szánt eleséget eszi.


Ami az össznépességet illeti: lehetőleg ne rakd tele az akváriumot halakkal. Álralánosságban elmondható, hogy minden egyes 1 cm-es hal 1 liter vizet igényel. Azonban gondolni kell az elegendő úszótérre is.

Inkább kevés halad legyen sok növénnyel (figyelembe véve, hogy az adott hal csapathal-e vagy sem), mint fordítva: sok hal kevés növénnyel.

Ezért szerintem elég lenne a guppi, jó sok pontylazac és 6-8 db páncélosharcsa. Én a többit hagynám.

2008. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az anciról lemondok, már amúgy is közel voltam hozzá, de a bolíviairól nem szeretnék, mert régi vágyam, hogy ilyen halam legyen. Guppit viszont nem muszály, de jó lenne. A pontylazacból minimum hányat vegyek?
2008. nov. 19. 19:58
 3/3 kzs ***** válasza:
A 2.kérdésedre válaszolva: A pontylazacok (nemcsak az izzófényű, hanem az összes többi) társasösztöne igen jelentős. Kifgejezetten csapathalak. Ezért legalább 10-et vegyél belőlük. Legalább!
2008. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!