Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy nagyon alap...

Szeretnék egy nagyon alap akváriumot, lentre írom a tervet, rendben van ez így?

Figyelt kérdés

Először is nem érdekel a "szettek szarok" és hasonló kommentek. Nem szeretnék nagyon mélyen belemenni az akvarisztikába, szeretnék egy szép dekor elemet halakkal a szobámba. Szóval az ötlet:


[link]

Ez a szett az Auchanból, aljába vegyes színű kavics, egy rakás mű növény, 1-2 kő és egy giccses hajóroncs.


Szeretnék bele olyan 6-8 guppit. Nem tervezem hogy más halat is tartok vagy nagyobbra cserélném.


Szóval a kérdéseim, ez a felállás rendbe lenne így? Valamint mennyire hangosak az ilyen szettes belső szűrök úgy általában? Ha elromlik benne valami, akkor azt hogy lehet cserélni? És a guppik elött is kellene egy 3 hetes bejáratási idő?


Köszönök minden értelmes választ



2019. dec. 13. 15:27
1 2
 1/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
75%

Hiába ,hogy nem akarsz “mélyebben” belemenni szettekkel semmire se fogsz menni. Nem véletlenül nem ajánljuk senkinek. Ha nagyon alap akváriumot akarsz akkor is kell némi elméleti alapozás.

Én azt mondom ,hogy vegyél egy legalább 60 literest vagy annál nagyobbat. Minél kisebb annál nehezebb kialakítani majd fenntartani a biológiai egyensúlyt.

Ebbe veszel belső szűrőt ,automata vízmelegitőt (és egy hőmérőt mert a fűtők nem pontosak. Jellemzően 1-3 fokot csúsznak valamerre ezért kell a hőmérő is), tetőt cserélhető világítással (a világitáshoz vehetsz időzitőt, sokat segít).

Aljzatnak a színes kavics nem jó. Kioldódhat bármiféle káros anyag s még természetellenes hatást is kelt. A műanyag roncsokkal s hasonlókkal ugyan ez a helyzet. A legegyszerübb sima rostált sóder esetleg gyöngykaviccsal keverve.

Élő növényzet bár nem feltétlenül létszükséglet de kezdőként elengedhetetlen. Nem kell bonyolultságra gondolni. Elég néhány hínárféle (argentín átokhínár, tüskéshínár stb), kocsánynélküli ambúlia meg pár anubias és esetleg mohafélék.

Halakból a guppi jó választás. 6-8 hím ideális kezdő raj s még szép színes is. De nőstényeket ne vegyél mert pár hónap múlva kinövik a lakást.

Pár link ami jól jöhet: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

2019. dec. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1 Akkor áruld már el légyszíves, hogy miért olyan iszonyat egy szett, mindenki fikázza őket, de indokolni nem tudja. Nem akarok külön venni dolgokat, megmondtam. 300l/h nem elég 54 literre?

Olyan mintha valaki életében először akarna számítógépet venni, azt mindenki azt mondja hogy építsen egyet, mikor még nincs tapasztalata.


Ki mondta hogy nekem természetes hatás kell? Olyan hatás kell amit leírtam.


Nagyon ügyesen leírtad azokat amiket nem kellett volna, a tényleges kérdésekre meg nem reagáltál.

2019. dec. 13. 17:23
 3/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
68%

A szettekben rendszerint gyenge a szűrés és a világitás pedig ez a két legfontosabb. Az egy dolog ,hogy 300l/h bír a motor de a tényleges szűrőfelület mérete a lényeg. Abban vannak a szűrőbaktériumok, ha túl kicsi a szivacs akkor nem tudnak elegen megtelepedni benne (már ha megtudnak).

A világitás meg általában nem csak gyenge de nem is cserélhető. Ezért jobb magadnak összerakni mint szettben venni. Az akvarisztika egy sokszor drága hobbi s jól oda kell figyelni ,hogy min spórolsz mert az egész projekt rámehet.

A kérdésre válaszoltam: szerintem nem működne vagy legalább is feleslegesen sok macera s kudarc lenne. Persze ha te szettet akarsz színes kaviccsal meg műanyag ronccsal akkor nyugodtan. A guppik amúgy is szívósak, talán megbírnak egy ilyen projektet.

2019. dec. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mennyire hangosak a szűrök? Guppiknak is kell 3 hét? Nem válaszoltál te semmire.
2019. dec. 13. 18:08
 5/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
75%

Egy jó szűrő nem hangos. Azt a kis morajlást meg lehet szokni.

Mindegy milyen halat veszel a 3-4 hetes bejáratási idő kell. Ki kell alakuljon a biológiai egyensúly még a halak érkezése előtt (bár ezzel a felszereléssel igen csak nehéz dolgod lesz ha növényt se akarsz).

2019. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

6 az a guppi, és az a 6 is szigorúan hím!!!


És igen, természetesen nekik is be kell járatni az akváriumot.

hogy konkrétan ez a szűrő mennyire hangos, azt nem tudom.

2019. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

" 300l/h nem elég 54 literre?"


Se a 300 l/h nem elég, mert 2,5 wattal ketyeg a szerkezet, szóval mire beérik a szivacs, addigra ebből a névleges vízforgatásból marad is vagy 100 l/h.

Se a gyufásdoboznyi szivacsa nem elég egy maximumhoz közelítően leterhelt 54-es akvához.

Ekkora szivacs egy 30 literes garnélás akvárium ammónia terhelését bírja el.

2019. dec. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nincs ezzel az elképzeléssel semmi gond csak a guppik lógnak ki a tervből. A hajóroncs, műnövény és dekorkavics mellé gumihal illik és még bejáratási idő sem kell. Kérlek ne játsz élő állatok életével, vagy készülj fel a megfelelő tartásukra, vagy mondj le róluk. A belső szűrők többnyire hangtalanok, v legalább is elviselhető mértékű zajt keltenek. Ha meggondolnád magad és alaposan felkészülnél egy élő akvárium tartására szívesen segítek, de állatok kínzásához nem nyújtok senkinek segítséget.
2019. dec. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azért nem látom ennyire súlyosnak a helyzetet. 6 hím guppival csak elbír ez a szűrő, a többi meg ízlés kérdése. A növények nélkülözése nagy öngól, de végülis léteznek növény nélküli akváriumok...
2019. dec. 14. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Engem nem is ez a része zavar legjobban a dolognak, hanem a kérdező hozzáállása. Ha már az elején kijelenti valaki, hogy nem akar belemélyedni a témába az gyakorlatilag hibát, hibára fog halmozni amíg bele nem ún végleg. Amit jelenleg kitalált az egy algafarm lesz féléven belül, ha kiírtja az algát megszűnik gyakorlatilag a szűrés nagy része stb. Kérdés csak az, hogy mennyi hal szenvedésével és pusztulásával fog járni a felismerés.
2019. dec. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!