Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tóból gyűjtött növények...

Tóból gyűjtött növények fertőtlenítésére megfelelő a metilénkék? Akváriumba szeretném helyezni őket

Figyelt kérdés
2019. dec. 13. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
nem
2019. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor mivel lenne érdemes fertőtleníteni őket, mielőtt bekerülnek a halakhoz?
2019. dec. 13. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
ALAP, hogy semmi vadonban gyűjtött növényt nem rakunk bele!
2019. dec. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem se tedd bele,kivéve, ha nem számít hogy a halaid elpusztulnak.
2019. dec. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Most miért mondtok ilyeneket? Miért ne lehetne használni megfelelő kezelés és karanténozás után gyűjtött növényeket. Tény, hogy alaposnak kell lenni de attól még lehet. A gond inkább azzal van, hogy nem mindegyik marad meg melegebb vizekben. Én neomagnol, hyperol, rézgálic, timsó erősen hígított oldataival szoktam fertőtleníteni, mikor- hogy majd kb 1 nap fertőtlenítés után 2-3 hét karantén, ha kell itt még lehet adagolni célirányosan más szereket is . A metilén-malachit erősebb koncentrációja is jó de mellé kell még algairtó is és ugyan úgy mehet karanténba 2-3 hétre. Nem csak a paraziták, élősködők és fertőzések ellen kell védekezni az algákat is érdemes megcélozni ilyenkor. Nekem többször is volt kifejezetten gyűjtött növényekkel beültetett hidegvízi akváriumom és sohasem volt probléma az alaposan fertőtlenített és karanténban megfigyelt növényeimmel.
2019. dec. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!