Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül mostanság egy...

Mennyibe kerül mostanság egy 100-120 literes vegyes akksit összerakni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az akvárium, a technika (szűrés, fűtés, világítás stb) árára. Akár szettben akár külön megvéve, készíttetve.

Milyen típusú szűrőt javasoltok ami hatékony de nem bonyolult a karbantartása?

Jó 15 éve abbahagytam a halazást és gondolkodom hogy újra kéne csinálni egy akksit.


A gurámikra gondoltam, nagyon szerettem őket régen. Mivel érdemes társítani őket?



2019. dec. 15. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
300 ezerből megúszod.
2019. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Skid05 ***** válasza:

Normális technikával újonnan nulláról olyan 80-100 közé saccolnám. Szűrőt, armatúrát használtan is be lehet szerezni, mivel ezek a legdrágább tételek az előbbi összeg jelentősen (15-20e) faragható.

Az üveget készen venném, esetleg tetőt vágatnék rá üvegessel.

Ha nincs egy masszív bútor/állvány ami tartósan elbír 130-160 kilót és nem vagy DIY beállítottságú akkor a fenti összegre rárakódik egy min +50e összeg.

Ha tré a csapvíz minősége akkor lágy víz gyártása indokolt, egy ehhez szükséges szűrő újabb +20e.

Hydor, Tetratec, Atman külső szűrésben gondolkodnék.

2019. dec. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 2 hete raktam össze a 120 literes akváriumomat.

Az akváriumot szettben vettem: járt hozzá világítás, vízmelegítő, vízszűrő (ami túl kicsi volt teljesítményben, így kellett venni egy jobbat), merítőháló, hőmérő. Ez 70000.-volt. Vettem új belső szűrőt (ami levegőztető is egyben) 9500.-ért. aljzat, fa dekor kb. 10000.-, műnövények kb. 10000.-, kaja, vízkezelő szerek kb. 3000.-, halak - eddig - 7000.-

2019. dec. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!