Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 540 literes akvárium panel/tár...

540 literes akvárium panel/társasház emeleten? Mennyit bír a födém?

Figyelt kérdés

Az akvárium 180cm hosszú, 50cm magas és 60cm széles lenne, (minél nagyobb alapterület) szűrőakváriummal, homokkal, kövekkel minden berendezéssel maximum 700 kg lenne (ebbe beleszámoltam magának az üvegnek és a zárszerelvény állványnak a súlyát, vízkiszorítást is).


Vannak köztetek olyanok akik nagyobb akváriumot üzemeltetnek panelban/társasházban emeleten? Vannak kérdések a témában korábbról nagyon nagy akváriumokkal kapcsolatban, de érdekelne, hogy mi az a lehető legnagyobb akváriumméret, a legnagyobb alapterülettel a súlyeloszlás érdekében, amit még lehetne emeleten tartani, főfal mellett?


2019. dec. 16. 20:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Nagy baj lenne, ha 700 kilót nem bírna el.
2019. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Korábbi hasonló kérdéseknél azt írták ekkora akváriumot semmiképp nem lehet panel emeleten, vagy bármilyen emeleten társasházban tartani, ezért aggódok kicsit :D
2019. dec. 16. 20:58
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán be tudod vinni? Be tudsz ezzel fordulni? Itt kezdődnek a problémák.


El fogja bírni, de főfal mellé kell tenni és elefántlábakkal alátámasztani, a padló is atombiztos legyen ne egy porrá száradt házgyári verziós aljzatbeton. Laminált padló felejtős. Alsó szomszéddal milyen viszonyban vagy? :)

Áztatásra legyen biztosítás.

2019. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

A bevitellel nem lesz gond :D


Mit értesz azon hogy mamutlábbal alátámasztani? Az állvány erős zárszerelvény lesz.


Láttam képeket jófogáson 720 literes akiról, ami laminált padlón állt, akkor parketta, laminált padló felejtős?

2019. dec. 16. 21:12
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, azt értette az előttem szóló, hogy nagy felületen támaszd alá széles lábakkal. Viszont láttam egy 1500 literest, aminél a hátsó lábak vízszintesen voltak befúrva a falba, hogy azt tartsa a súly egy részét, ne pedig a padló.

[link]

2019. dec. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Ha jól látom ezeken a képeken is a parkettán áll a vasállvány, mindenféle alátét nélkül, akkor bírja a parketta mégis?
2019. dec. 16. 21:51
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Csak az első lábak vannak a parkettán, a hátsók viszont a falba vannak beépítve.

Parketta bírhatja ha megfelelő az alap alatta. Ahogy a külső képekből megítélem, nem olyan régi építésű lehet a ház, így gondolom nem porlad alatta a födém.

2019. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Nekem csak 360-as van, szűrőakvárium nélkül, és nem is zártszelvényen, úgyhogy a 700 kg-ról nem tudok nyilatkozni.


Azt tudom, hogy az ágyam lehet vagy 500 kg, és tettünk a 4 lába alá öntapadós filc korongot, hogy ne a laminált padlót karcolja, ha odébb kell (valahogy) tolni.

Szóval ez az 500 kg 4 db 3 cm átmérőjű kis filckorongon áll, és abszolút semmi baja a padlónak.


(Igaz, a laminált padló is új, és odafigyelve csináltuk meg, szóval ment a gyári betonra aljzatkiegyenlítő beton, arra párazáró, arra 3 mm-es zöld habszivacs, arra a laminált parketta. A padló csak 8 mm-es, szóval nem is valami extra erős cucc. Eddig meg se nyikkant attól, hogy 4 kis ponton áll rajta 500 kg. Ha rajta fekszünk, akkor 650.


"legnagyobb alapterülettel a súlyeloszlás érdekében"


"a parkettán áll a vasállvány, mindenféle alátét nélkül"


Ezekkel a részekkel nem értek egyet.


Gyakorlatilag semmit nem nyersz azzal, ha 5-10-15 cm-rel "mélyebb" (nagyobb alapterületű) lesz az akváriumod, mert így annál távolabb esik a tömegközéppont a fal tövétől, márpedig a vertikális terhelést a függőleges fal veszi át, tehát a falhoz minél közelebb kell tenni a terhelés közepét.


Ami a parkettát illeti, ha kicsi darabokból van, hagyományos parketta, annak tökmindegy, hogy 10 cm-rel arrébb nyom egy szomszédos parkettát,

Ha laminált padló, akkor akváriummal párhuzamosan van lerakva, szintén tökmindegy, hogy most a faltól számítva a 4. vagy az 5. lapot nyomja, ha meg arra merőlegesen, akkor tökmindegy, hogy ugyanazt a lapot 10 cm-rel arrébb nyomja. Úgyhogy ezzel az alapterületes dologgal nem tudsz játszani.


Azt megint csak nem tartom jó ötletnek, hogy a vasat csak úgy ráteszed a padlóra láb nélkül. A padló nem tökéletesen egyenes, még ha sík, akkor se biztos, hogy minden irányban vízszintben van.

De még ha precízen le is méred, és tökéletesen vízszintes minden irányban, ez akkor is egy terheletlen állapot, nem tudhatod, mit fog csinálni 700 kilóval megnyomva.


A laminált padló lapok körben tartják saját magukat, így nem tudnak besüppedni, de a szélen semmi nem tartja, vagy legalábbis közel sem ugyanúgy, ott simán megsüllyedhet!


Ha utólag akarsz alátéttel korrigálni, azt b-hatod! Gondold el, a parketta sík, a zártszelvény sík, ha a zártszelvényt valamelyik sarkán meg kell emelni a 2 sík felület szétnyílik, és a megemelés helyén is, meg a szemközti oldalon is csak 1-1 ponton fog tartózkodni, a 2 között meg a levegőben fog lógni!


Állíthatós, vagy felületű lábakat kell neki adni, amivel utólag bármilyen vetemedés, deformáció esetén ki lehet vízszintezni!


Létezik olyan zártszelvénybe dugható végzáró dugó, ami belül menetes, és nagy kerek műanyag lapot (állítható talpat) lehet belecsavarni egy menetesszárral. Szerintem ilyenekre érdemes tenni.


Ami a felületet illeti, és a 360-ast úgy csináltam meg, hogy maradt a laminált padlóból, és a normál eredeti szintre tette még egye sort, keresztbe.

Tehát az eredeti lapok az akváriumra merőlegesen vannak lerakva, nekem az állvány függőleges (tartó) elemei 4 cm vastag bükkből vannak, és 6 db állatható lábon áll.

Így 3 sor parkettát nyomott volna a 3 pár láb, de az akvárium alatti területre raktam keresztbe még egy sor parkettát, így 8 sor parkettát nyom (az eredetiekből) egyszerre.

2019. dec. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
*nagy felületű
2019. dec. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
A zártszelvény is jó, csak az előbb említett szintező lábak legyenek mindenhol benne, de ne műanyag betétben. A szintezést feltöltés közben is ajánlott ellenőrizni. 4 sarki láb helyett inkább 6-ot vagy 8-at. a súlyeloszlás miatt. Többe is kerülhet maga az állvány, ha csináltatja, mint maga az akvárium :)
2019. dec. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!