Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppi nöstényeim sorra pusztul...

Mazdasanyi kérdése:

Guppi nöstényeim sorra pusztulnak el mert nem tudnak megszülni. A víz 26 celsius, teljesen tiszta, hetente negyed víz csere. Korábban folyamatosan voltak kicsik, .16 nőstény 2 hím van együtt. Valakinek van ötlete, hogy mit tudók tenni?

Figyelt kérdés
2019. dec. 17. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Van hely ahova el tudnak bújni szülni?
2019. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem pár fokkal kevesebb az akvárium hőmérsékletem (23-24 celsiusfok)Ezt ajánlották és rengeteg kis hal születik.
2019. dec. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem túl meleg a vized.
2019. dec. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Skid05 ***** válasza:

Kezdd azzal, hogy részletezed, az semmiképpen nem árthat.

Mekkora az akvárium?

Mi szűri? (modell neve, típusa)

Hogyan tartod karban? (szűrő, klórtalanítás, talajporszívó, milyen vizet használsz…)

Élő és fejlődő növényzet van-e?

Kizárólag a guppik lakják?

Volt-e rendkívüli esemény az elhullásokat megelőzően (hal/növény betelepítés, algairtás, gyógyszeres kezelés...bármi)?

2019. dec. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Túl meleg a víz, a guppi a 22 fok körül érzi legjobban magát, de akár 20 fokon is elvan. Nekem jobban szaporodnak ilyen hőmérsékleten.
2019. dec. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ. Az aqvárium 30 literes, csak Guppik lakják és egy páncélos harcsa, sok növény van benne folyamatosan gyéríteni kell, semmi gyógyszeres kezelés nem volt. Viszont valahol olvastam, hogy a Guppi fiúk tönkreteszik a nőstények nemi szervét, de nem találom, hogy hol olvastam. Erről hallott valamelyikötök?
2019. dec. 20. 22:27
 7/7 Skid05 ***** válasza:

Látod, ezért mondtam, hogy részletezed, máris megoldódott a rejtély.

Ez a víztömeg kb 6 ekkora halra van méretezve, és bár kérdésem dacára a szűrőt nem árultad el, bizonyos, hogy közel sem bír el ekkora szennyezéssel. A víz hiába tűnik szemre, tisztának, ha a nitrifikációból eredő folyamatok megborulnak.

Az ammónia és a nitrit szokott hasonlóan csendesen gyilkolni, drasztikusabb előjel nélkül. Egyébként a növényzet is attól burjánzik, hogy a nitrát tetemes mértékben keletkezik, csakhogy a szűrőfelület és a víztömeg arányai miatt az ammónia egy része nem jut el (időben) nitrát formába, és bekerül a halak szervezetébe.

Ha ez ebben a formában megy tovább, akkor a létszám addig fog csökkenni amíg a rendszer egyensúly közeli állapotba kerül, persze ez is csak akkor igaz ha egy másodlagos kór nem viszi el az állományt.

Csökkentsd a létszámot a fenti értékre és vagy csak egynemű egyedeket tarts, vagy időben válj meg a kölköktől. A növényzetet pedig nagyon becsüld meg és iktass be egy extra vízcserét hét közben pár hétig. Ha a fűtő miatt ilyen a vized akkor vegyél belőle vissza fokozatosan kb 22 fokra.

2019. dec. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!