Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A heti 1x-i nagy, vagy a...

A heti 1x-i nagy, vagy a mindennapos/ minden másnapos kisebb vízcsere a jobb?

Figyelt kérdés
Ha hetente 1x cserélnék (most 4-5 naponta cserélek 50 litert) akkor már nagyon koszos lenne a homok, és a sok mulm miatt kezdeget megjelenni a cyano alga is itt-ott az előtérben, ezért arra gondoltam, hogy minden nap, (ha épp nem jön össze akkor is minden másnap) cserélnek egy 20 litert, hátha ez jobb a halaknak. Szerintetek? 160 literről van szó.

2019. dec. 18. 13:03
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Óvatosabb etetés, hatékonyabb szűrés és dúsabb növényzet kellene. A heti részleges vízcsere alkalmával "talajporszívózni" is ajánlott. Nem szabadna egy 160-literesnek még két, három hetente történő vízcsere után sem ennyire koszosnak lennie ideális körülmények között. Amíg nem tudod megoldani a fent említett változtatásokat, természetesen csinálhatsz kisebb mértékű gyakoribb vízcseréket de ne így tartsd életben az akváriumodat.
2019. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Idejére nem emlékszem, hogy mikor kellett teljes vízcserével pucolnom az akváriumot.

Egy rendben levő akvárium öntisztító és csak a párolgást kell pótolni.

2019. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora akváriumban bőven elég lenne heti 1 részleges csere, még ha 10 nap, az se baj. Ott nagyon nem stimmel valami, konkrétan se a biológiai szűrés, se a mechanikai, a cianobaktérium nem vicc, elég durva állapotnál szokott megjelenni.


Ha úgy látod, hogy használ a gyakoribb vízcsere, cserélj gyakrabban, de az alapokat kéne rendbetenni.

Erősebb áramlás ami összesepri a mulmot, jobb biológiai szűrés ami mellett nem rohad be ilyen könnyen az aljzat, több növény (ezzel együtt még nagyobb áramlás, mert azok lefogják az áramlást)

Halakról nem esett szó, hogy mennyien vannak, azt is optimális létszámra beállítani.

2019. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Természetesen a mindennapos kisebb vízcsere, hiszen az

ivóvizet nem pazarolhatod. Télen az újrahasznosításra

a wc-tartály töltögetése a jó módszer. Az ilyen rendszer egy döglött patkánnyal is elbír.

Persze az egészséges fauna kialakításával kell kezdeni

a mindent!!!

2019. dec. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát amúgy nem tudom mi lehet a baj, de kb két nap után undorítóan néz ki az egész mivel rengeteg benne a fa és ahol blokkolja az áramlást egyből oda gyűlik a mulm. Az is közrejátszhat hogy világos homok van és annak ugye megül a tetején a kosz, egyből látszik. Két szűrőm is van, az egyik egy TetraTec Ex 700 biológai töltettel főleg a másik pedig egy belső, az Atman Atf sorozatból a legnagyobb keringetni a vizet de a rengeteg fa miatt ez nem lehetséges maradéktalanul.

A cyano-t biztosra veszem hogy a sok mulm miatt jelent meg, tudom hogy nem játék de szerencsére mintha nem nagyon terjedne csak a frontüveg és a homok találkozásánál. Persze nagyon jó lenne ha nem lenne.


Sajnos mivel ennyi a fa benne, kb lehetetlen rendesen leszívni, főleg úgy hogy az ancistrus ásott magának egy nagy lyukat a vasfa alá, ezért gondoltam hogy ahol tudom felszívom meg a vízoszlopból szedem ki a bomlástermékeket folyamatosan. A növények kb nulla szerepet játszanak mert csak anubias meg microsorum van ami olyan mintja ott se lenne. Etetetni napi 2x etetek, most fagyasztottból fél-fél kockát meg egy csipet lemezest a kisebb halaknak, szerintem ez még nem vészes.


Hogy lehetne javítani ezen a rendszeren szerintetek?

2019. dec. 19. 08:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Minden tartott állat (halak, gerinctelenek...) fajtáját egyedszámát írd le. És a fényerőt, minőségét, milyen fényforrás, hány watt hány kelvin.
2019. dec. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
valami nem kerek. én a 160-asomban volt hogy 3 hetente cseréltem annyit amennyit leszívtam a porszívózással.
2019. dec. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Van 5db fiatal vitorlás amiből ahogy ivarérettek lesznek és elkezdik zargatni egymást valószínűleg marad majd kettő, az hogy mikortól attól függ mennyire lesznek agresszívak, 13db 2-3 centis zöld neon és egy ancistrus.

Szerintem még így, hogy 3-mal több vitorlás van mint ahogy a végső felállásban lesz szerintem nem vagyok túltelepítve, szándékosan azért nem vettem több halat hogy míg nőnek a vitorlások ebből ne legyen gond. Most kb fele akkorák mint szerintem nagyjából lesznek.

Naponta 1/2-1 kocka fagyasztottat meg egy csipet lemezest etetek, de elég hamar telekakilják az előteret a vitorlások, főleg hogy a világos homokon látszik nagyon.


A világítás biztosan nem jó mert még a régiről raktam át, 2x24w ody lámpa, de anubiasnak és microsorumnak elég volt, elnövögettek alatta míg át nem raktam őket máshova.

2019. dec. 23. 23:43
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Nem túl szerencsés a világos homok, pláne ha nem tudod átfogatni és talajporszívózni, ezek az un fekete vízben élő halak sem igazán kedvelik. Kicsit természetesebbé tehető ha 2-4mm folyami sóderrel kevered én még apróbb faszéndarabkákat is kevertem a hasonló talajhoz de ezt nem fontos. A frontüvegnél egy hosszú nyelű lapátkával szoktam hátrahúzni a talajt addig amíg kitakarítom, mágneses algakaparót használok de ez tetszés szerinti. Hiányolom az úszó lebegő növényzetet pl tüskéshínár és a fákra is tehetnél mohákat. 5-6 db páncélos még elférne itt, azok kicsit megbolygatnák a talaj felső rétegét és talán érdemes lenne egy iszaplopót is bevetni a nehezen megközelíthető részekhez, vagy a fákat úgy elhelyezni, hogy takarítható legyen. Talán ez így együtt megoldja a problémát. A külső szűrő szűrőanyagai közül a "műanyag bio-labdákat" cseréld pl siporaxra.
2019. dec. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha nincs lehetőség sipóra váltani, akár egy porózusabb szivacsra is cserélheted, az is többet ér.
2019. dec. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!