Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aki megunja az otthoni akváriu...

Aki megunja az otthoni akváriumát, haltartást az általában miért unja meg?

Figyelt kérdés
2019. dec. 19. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Sokan vannak olyanok, akik túlságosan okosnak gondolják magukat és mindenféle utánaolvasás nélkül megveszi a gyári szettet, aztán csodálkoznak, hogy sorozatosan elpusztulnak a halai. Karbatartásról meg ne is beszéljünk, mert sokan azt hiszik, hogy full ki kell pakolni az akváriumot, és elsikálni mindent.

Nagyon sokszor hallottam már vissza, hogy neki nem kell, mert mennyit kell takarítani, mondta ez olyan akinek nem is volt. Akinek meg igen, az megdöbbenve hallotta, hogy mit rontott el.

2019. dec. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
apám azért unta meg mert lusta volt takarítani
2019. dec. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Meló annyira kimerített hogy elfelejtettem etetni :S Jobbnak láttam ha elajándékozom
2019. dec. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Én jobban szeretem az aktívabb állatokat, és drága a víz.
2019. dec. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi 10 év után adtuk el az akváriumot, mégpedig azért mert külföldre költöztünk, és halakat nem tudtuk vinni. Pedig imádtam.
2019. dec. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én a leromlott egészségem miatt már csak egy akváriumot tudok tisztességgel ellátni azt is majdnem teljesen automatikus üzemben és kizárólag csak dísz akváriumként.
2019. dec. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én ismeretségi körömben akik feladták, azok azért adták fel, mert nem olyan lett az akváriumuk, amilyennek elképzelték.

Azt gondolták, hogy egy csodás dísztárgy lesz. Elméletben az is. Csak ehhez néhány dolgot (rendszeresen) meg kell tenni.

Azt gondolják, hogy vesznek "a gyereknek" egy akváriumot, beletesznek tetszésük szerinti mennyiségű és fajú állatot, és akkor annak működnie kell, mert akvárium az végül is üveg, hal meg víz, nem?

Persze mindig vannak azok az "elborult hülye fanatikusok", akik (akár ezen a fórumon is) 1000x elmondják, hogy azért nem ennyi, de hát azok úgyis "túltolják", mert úgyis fanatikusok, és ez már túlzás, nem?

Akik később majd feladják, azok úgy gondolták, hogy jobban tudják, megkerülhetik a szakirodalomba vagy tanácsokba foglaltakat, és "jó lesz az úgy is".

Szerintem ez a "jó lesz az úgyis" az, ami miatt csődbe futottak ezek a feladott akváriumok, Mert nem, nem lesz jó, lehet, hogy egyszerűbbnek tűnik, csak (hosszabb távon) nem fog működni, mert ha működne, mindenki úgy csinálná.

2019. dec. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos megutáltam az egészet, magam miatt is, meg nem akarnám másra fogni, de a kereskedő is közrejátszott. Kb 10 éve volt halam, és úgy voltam vele szüleimmel együtt h szentül megfogjuk amit az eladó mond, mert ő "ehhez ért". Akkor nem tudtam h van neten külön akvarisztika, meg a víznek biológiai egyensúly stb "szakszó".

Megmutatta ez, kell az kell. Amibőo az lett hogy vettünk 1 akváriumot (sajnos litert nem tudok, de biztos nem volt meg 80), szűrőt amire azt mondta este felesleges bekapcsolni, lámpát, köveket alulra, 2 dekornövény meg 1 elsűllyedt hajó. Aztán a halak kb 3 guppi, 4 neonhal,1 kicsi és 1 felnőtt tisztogatórák vagymi, 1 harcos hal (nem tudom mi az igazi neve, igy árulták nagyon szép volt), meg 1 aranyhal ami 2 nap után meghalt. A neonhalak sorra pusztultak. Elvileg anyám szerint volt ami rátapadt a szűrőre és szaladt a kereskedésbe újakat venni h nekem ne tűnjön fel. Az aranyhalnál sírtam is. Aztán valami oknál fogva a nagyobb tisztogatórák elkezdte enni a halakat... Az lesokkolt. A kisebb meg tisztítás közben meghalt, anyum véletlen szétnyomta a szákkal. Közben próbálgattuk őket pótolni, de semmi. Végül kb fél évig volt meg az akvárium, mert 1 neonhal talpon maradt, illetve akkor a tapadós tisztogató rája/ hal is sokáig bírta. A legdurvább amit utólag olvastam hogy sok idő kell amíg összeáll a víz a cuccokkal. Az eladó meg mondta h 3 napig álljon a víz, és mehetnek bele a halak. Meg persze mi a teljes akváriumot tisztítottuk azért nem értettük minek az elején a vízállás. Eléggé meglettünk a tanácsokkal szivatva, csak arra ment hogy minél több pénzt kaszáljon. Talán egyszer majd újra megpróbálom. Most afrikai óriáscsigáim vannak, ők valahogy most közelebb is állnak hozzám, természetesen utánuk lett olvasva. (Bocsi ha hosszú, csak gondoltam megosztom ilyen is van.)

2019. dec. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a csoportokban látom, a legtöbb embert úgy átvágják a palánkon az üzletekben, ahogy nem szègyenlik, aztán mikor nem az történik, aminek kéne, az emberek feladják. Nem olvasnak utána, vagy már későn. Szerintem az ilyen komplett szettek főleg innen jönnek.
2019. dec. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%

Az "elborult hülye fanatikusok" -ról (én csak szintetikusoknak hívom) el kell ismerni hogy nagy információtartalmú, bölcs tanácsokat adnak de!

Azt sugalják hogy az akvarisztika fejlődése lezárult,

minden tudás a birtokukban van meg az akvagurun, aki mást próbál az hülye vagy tudatos állat kínzó.

Az akvaszettek sajnos egy üvegtartályba dobált olcsó eszközök halmazát jelenti. Ha profik által összerakott növényekkel, halakkal berendezett kész rendszert választana ki a vevő otthon csak feltölteni, légteleníteni kellene betelepítési várakozás nélkül.

Jóval drágább lenne de kaphatna rá hosszú garanciát,

elmaradna a sok kiábrándulás, pofára esés.

2019. dec. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!