Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 50 literes akváriumban...

Egy 50 literes akváriumban egy betta mellett hány garnéla tartható? Illetve egy 30 literesben (betta nélkül) hány garnéla fér el kényelmesen?

Figyelt kérdés
2019. dec. 22. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármennyi, úgyis megeszi őket.
2019. dec. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Több mint fél éve van egy akváriumom bettával, hím guppikkal és garnélákkal. Néha a guppikat megkergeti, de egyébként egyiket se bántotta még. Ez főleg annak köszönhető (szerintem), hogy rengeteg növényt, búvóhelyet raktam be és nincsenek összezsúfolva. Viszont most a garnéláim (akik eredetileg 3-an voltak) elkezdtek szaporodni és szeretnék egy új akváriumot ahova áttelepíthetem az 'újoncokat' és vennék melléjük még egy bettát, csak nem tudom, hogy hány garnéla lehet egy betta mellett.

Tudom, hogy minden hal más, de nem kéne általánosítani, hogy a betták mindent és mindenkit elpusztítanak aki az útjukba kerül :) Az enyém egy cuki, békés fiúcska aki eddig egyik másik halamat, garnélámat, csigámat se bántotta pedig már több hónapja megvan.

2019. dec. 22. 15:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondold végig a saját kérdésed és magyarázatod, és rájössz, hogy már meg is válaszoltad. Mármint ami megválaszolható belőle.
2019. dec. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na jó, igaz, ez nem találós kérdéses oldal, hanem válaszolós...


Szóval- te magad mondtad, hogy nem szabad általánosítani. Úgyhogy attól, hogy a mostani bettád nem olyan vérmes, a következő még lehet az, tehát fennálhat az 1-es válasza, annyit tudsz mellette tartani, amennyit hagy.


A másik része a történetnek, szintén említetted, hogy 3 garnélából lett mostanra annyi, hogy nagyobb akvárium kell nekik. Szóval elkezdheted a másik akváriumot egy minimál létszámmal, ha kifogsz egy békésebb bettát, akkor ugyanúgy túlszaporodnak majd az új helyen is. Tehát fölösleges az elején maxra terhelni, pár hónap múlva úgyis fullon lesz.


Egyébként meg nem derült ki milyen fajta (mekkora testű) garnéla, és milyen szűrés mellé.

2019. dec. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!