Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Sera Pond Omnisant lehet e...

Cs.Jani kérdése:

A Sera Pond Omnisant lehet e használni akváriumban?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ott a "pond" és hogy a leírásokban mindenhol csak kerti tavakat írnak, javasolnak. Egy akvarisztikai üzletben kaptam hogy ez jó lessz a betegségre konkrétan gombásodásra kértem. Köszi
2019. dec. 27. 19:42
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Végül is használható kellő hígítás mellett de nagyon alaposan számolj mert a nagy koncentrációban lévő gyógyszer könnyen mérgezést okozhat. Hígítás után is érdemes a kimért mennyiséget még tovább hígítani és erős szellőztetés mellett részletekben adagolni. Karantén akváriumban kezelt halaknál is erősen szellőztetni kell és 3 nap után 40% vízcsere. Azt viszont tudnod kell, hogy a gyógyszer a hasznos bontóbaktériumokat is megöli ha az akváriumot kell kezelned, vagyis megszűnik a biológiai szűrésed jó pár hétre. Úgy kell eljárnod legalább 3 hétig mintha most indítottad volna az-az állománytól és növényzettől függően heti 2-3 alkalommal 15%-os vízcseréket kell csinálni és nem árt egy zacskónyi aktívszenet is belógatni( lehetőleg az áramlás útjába. Én biztatnálak a halak akváriumon kívüli kezelésére ha nem érinti az egész állományt a gombásodás, a tartó akváriumot csak sóval kezelném 10-literenként egy csapott evőkanálnyi natúr konyhasó.
2019. dec. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A kezelés lezajlott nem toltam túl a mértéket inkább 1 hangyányival kevesebbet adtam az akváriumba. Nem tudom őket külön rakni és úgy kezelni őket mivel nincs még 1 aksim tartalékban. 1 neonhalam elpusztult elég hamar a gombásodástól nem volt odahaza szerem csak másnap vettem. 2 naponta tettem a vízbe belőle, a vízcsere is megvolt pénteken holnap megint csinálok vízcserét. Azért csináltam nehogy elkapjon a többi utólagosan valami hasonló betegséget. A szűrőm elvileg 3-4 szeresét tudja az akváriumomhoz képest reménykedem benne h minden ok. Sűrübben mérek gyorstesztel a változásokat
2019. dec. 29. 22:45
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Én osztom azt a véleményt, miszerint ezek a penészgombafélék, az élő víz részét képezik és a halak szervezete képes ellenállni hacsak valami miatt le nem gyengült az immunrendszerük, v a kedvezőtlen körülmények miatt a kórokozók túl nem szaporodtak. Egy hal miatt lenullázni egy egész akvárium biológiai szűrését elég nagy öngól, hiába nagy a szűrő, ha csak mechanikai szűrőst végez, márpedig most ez van nálad. Megelőzésre és a kórokozók féken tartására bőven elég lett volna a só ( neonhalak és más lágyított vízben élő halak esetében a csersavpor) és az esetlegesen beteg halat ideiglenesen akár egy nagyobb vödörben, lavórban is kezelhetted volna. Érdemes lenne beszerezni egy légpumpáról működő Cseh emelővel ellátott karantén akváriumot, akár használt is lehet ( ez alap akvarisztikai felszerelés kellene, hogy legyen mindenkinél ). Na mindegy ezt a részét rád bízom, viszont ha már így döntöttél a heti 2-3 alkalommal történő részleges vízcseréket legalább 3 hétig csinálni kellene, indító baktériumokkal, v aktív szénnel kompenzálható de ezek mellett is érdemes egy darabig sűrűbben elvégezni.
2019. dec. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm válaszodat!
2019. dec. 30. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!