Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A metilénkék meg nem oldódott...

A metilénkék meg nem oldódott föl az kaváriumomba (kék a víz) a halat attól bele tehetem?

Figyelt kérdés

2019. dec. 31. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
nem. gondolom fogalmad sincs mire jó? vegyszer, amitől nem tud kialakulni a biológia szűrés, majd 3-4 hét múlva jöhetnek a halak.
2019. dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Skid05 ***** válasza:
100%

Ha a kettővel korábbi kérdés is a tiéd, akkor az ottani kérdésekre is kellene válaszolni.

Hol van most a hal amit beletennél? Friss betelepítés lenne? Vagy a metilénes víz a karanténban van?

Mit kezeltél/kezelnél a metilénes vízben? Mármint milyen problémát és milyen halat?

Mióta megy az akvárium?

Mióta vannak bent halak?

Ha már volt kezelés:

A biológiai szűrőt (szivacs) bent hagytad a metilénnel kezelt akvában vagy csak vízforgatás volt?

Hol tart most a kúra (hányadik kezelés hányadik napja)?

Legutóbbi metilén kezelés óta hány és milyen mértékű vízcserét végeztél?

Látod-e hatását a kezelésnek (legyen az negatív vagy pozitív)?

Elnézést a rengeteg kérdésért, de olyan nagyon szűkszavú vagy.

2019. dec. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Azt hiszem én is megvárom amíg válaszolsz a kolléga kérdéseire. Nincs elég infó a kérdés megválaszolásához.
2020. jan. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első hal lenne az akváriumba.

Kezdő vagy így hallgattam az eladóra aki azt mondta hogy bele kell rakni a metilenkeket is. Benne van 4 napja de meg mindig kek a viz szine. Ki csereltem a viz 60%-at es kicsit enyhebb lett a kek szin.

2020. jan. 1. 14:56
 5/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Mekkora az akvárium és milyen halat akarsz tartani ? Az eladóra nem érdemes hallgatni, nekik az eladás a lényeg (tisztelet a kivételnek). Ha kérdésed van azt itt nyugodtan felteheted.
2020. jan. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Skid05 ***** válasza:

Mivel csak a kérdések egy részére érkezett válasz, így megint általános leszek.

A kék lötty egy fertőtlenítőszer, minden maradványát minél előbb el kell tüntetni a vízből. Az akvárium (vize) nem steril közeg. Vízcseréket megduplázhatod, 2x30%-kal haladhatsz hetente, minden nap adhatsz pár csepp bacikultúrát. Növényzetet telepíts, az úszó növényeknek kisebb fényerő is elég, közelebb vannak a fényforráshoz, cserébe ültetni sem kell, természetes módon méregtelenítik a vizet. Ha csapvizet használsz pihentesd a klór kipárolgásáig 6-8 órát.

A szűrőt innentől ne pucold ki jó darabig, majd ha láthatóan szenvedve nyomja a vizet akkor ráérsz finoman akvavízben kinyomkodni. A szűrőd a rendszer szíve, értékes baktériumokat tartalmaz, ezen telepek létrejöttéhez 4 hét min kelleni fog, ez a hobbi türelemre (is) tanít. Halat ne vigyél az akvárium közelébe 4 hétig, ez az idő pont elég lesz ahhoz, hogy az alapokat megértsd, az alábbi link segít. Az eladót hanyagold.

[link]

2020. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Értem, szerencsére halak még nincsenek így különösebb kárt nem okoztál vele, viszont teljesen felesleges volt a metilénes fertőtlenítés egy most indított akváriumnál. Csinálj még egy 50% vízcserét és utána kezdheted az akvárium bejáratását, ez kb 4hét, halak csak ez idő leteltével kerülhetnek az akváriumba. Én is biztatnálak az akvarisztika alapjainak az elsajátítására, mert e nélkül ebből csak kudarc lesz, ha ez megtörtént és vannak még kérdéseid gyere vissza és tedd fel. Felesleges bármibe belefognod az alapok megértése nélkül, hiába írnánk bármit nem értenéd meg mit miért kell tenni. Jó tanulást és türelmet kívánok, ne feledd a halakat nem tartani, hanem gondozni, nevelni kell.
2020. jan. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!