Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet költséghatékonyan...

Hogyan lehet költséghatékonyan megoldani egy akvárium világítását?

Figyelt kérdés
Szóval egy 100x50x40cm-es akváriumra kéne egy közepes fényerejű világítás. Ezt hogy lehetne a legolcsóbban megoldani?

2019. dec. 31. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
LED szalag szerintem.
2019. dec. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

T5-ös fénycsövekkel. Ledből ha közepes fényerőt akarsz, az igencsak zsebbe nyúlós kategória.

Tehát a kérdés, hogy csinálj T5-ös fénycsőhöz olcsón armatúrát.

Ez sokban függ attól, hogy mennyire tudsz barkácsolni.

Egyébként annyira sehogy nem lesz olcsó. Mert ha te csinálod meg, és külön megveszel hozzá mindent, akkor jobb dolgokat tudsz venni, viszont azok drágábbak.

(Foglalatok, előtét, stb..)


Meg az se mindegy mennyire tervezed igényesre, mert vannak ilyen ereszcsatornába meg virágládába épített világítások, megteszik azok is, ha csak az ár a fontos, akkor vannak ilyen opciók is.

2019. dec. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy nézel valami gyári világítást, 2x 39 watt t5-ös csővel, valami gagyi kínait, és bírja amíg bírja.
2019. dec. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

...vagy vannak ezek a bútorvilágító lámpatestek, amiket konyhapultok fölé szoktak szerelni. A burkolatot érdemes levenni róla, csak úgy nem páramentes.

De ettől még rengetegen használnak ilyet is, egyszerűen szigszalaggal leragasztva a foglalat kritikus pontjait.

Ebből kell 2 db 39 wattos lámpatest, 6500 k-es 860, 865-ös csővel, ezeket rácsavarozod bármire, egy bútorlapra, és ráteszed az aksira.

2019. dec. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy így újév előtt 1 órával rákerestem neked erre a bútorvilágítós történetre... hát - nincs ilyen teljesítményben, vagy legalábbis így hirtelen nem láttam, szóval ez nem biztos, hogy járható út.

Akkor vagy készen egy olcsó lámpatest, vagy kacatokból tákolni egyet, és megvenni hozzá mindent, előtét, vezetékek, rögzítők, páramentes foglalatok, fénycsövek...

2019. dec. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
300-literes növénytelen afrikai sügéres akváriumot indítottam kb 12 éve, mozdonyhomok és drávai sóder keverék talajjal, sziklákkal és 3D-s hát valamint oldalfalakkal. Indításkor 4db 20W-os 6500K-s kompakt világította a szerelés saját munka. Később úgy döntöttem, hogy ez így nagyon holdbéli látvány és mohát, szétvágott gömbalgát telepítettem a háttérre és néhány kőre,gyökérre a mohák közé páfrányt tettem, tüskéshínárt, rucaörömöt, és páfránymohát dobtam a felszínre és a sziklák egy részét balatoni zöld algával benőtt kövekre cseréltem. Fodros levelű vizikalászt és hólyagos vizikelyhet is ültettem. Ezek a növények jól tűrték a gyér világítást és szépen elszaporodtak. Nemrég alusinre szerelt 220V-os hálozatról működő ledszalagokra váltottam 6500K. Ezt a fényt is károsodás nélkül viselték. Csak azért írtam le neked, hogy lásd mennyire számít a növények megválogatása ha spórolni szeretnél a világítással és mégis dús növényzetet szeretnél.
2020. jan. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Azzal is sokat spórolhattam volna, hogy a mohafal és a tüskéshínár mellett drága szűrőkre sincs különösebb szükség de azok akkor már megvoltak.:D
2020. jan. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!