Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Terhes vagy nem?

Terhes vagy nem?

Figyelt kérdés

A kétt Xifo halam várandósak-e? Én nagynak láttom a hasa alat de nem értek hozá.

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt van pár kép köszönöm ellőre.



2020. jan. 1. 23:33
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Van még idejük de igen azok. Vásárolj tüskéshínárt mert nincs hová menekülniük ellés idején, két hímet is látok és csupasz az akvárium. 1 hím mellé 2-3 nőstény kellene dús növényzet mellett is. A gurámi is igényelne egy kis úszó lebegő növényzetet, vagy felszínig érőket.
2020. jan. 2. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaazt akkor meg veszem a növényzeteket ám akartam veni de nem régtől van még csak akváriumom ám ellető ketrecet is készulok veni jó ötlet volna?
2020. jan. 2. 10:01
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Felesleges elletőbe tenni, mert úgysem tarthatod meg őket, max párat de annyi maradni fog ha veszel tüskéshínárt és úszó növényeket.
2020. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hjaj értem akor ellég a növényekés marad anyi hogy nekem elég legyen.
2020. jan. 2. 22:26
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Még több is, ha elérik a felnőtt méretüket mind a kettő rengeteg utódot fog elleni. Amúgy ekkora halnak inkább egy 50-literes ívató medence kellene mert egy szűk ketrecben bestresszelne. Főleg az akváriumod méretétől és szűrésétől függ, hogy mennyit tarthatsz meg de lényeges a növényzet állapota és a társhalak fajtája, darabszáma is. Mondjuk a kép alapján nem tűnik az akváriumod túl nagynak ahhoz, hogy xifókból és a gyöngy gurámikból is ideális csapatot tarts. Ha csak belső szűrőd van akkor a szűrés is kevés lesz. Szerencsésebb az első ellésből is csak a hímekből megtartani párat és az összes nőstényt el kellene ajándékozni, beleértve az anyákat is, így megszűnne a folyamatos szaporulat. Te még ezt nem látod át de ez így egy halgyár és az egész akvárium létét veszélyezteti a túlszaporodás. Ne sajnáld, hogy a gurámik megtizedelik az ivadékokat, nagy hasznot hajtanak és leveszik a gondot a válladról amit az ivadékok nevelése és elhelyezése okozna.
2020. jan. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ahh értem és én még tervezek veni neon halakat is pedig mert azok tecenek.akkor hagyok kb 2himet a újakból igy lesz 4db 2gurami és hány neon hal jöhet még?
2020. jan. 3. 21:55
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Semmit nem írtál az akváriumod méretéről és a szűréséről, így ajánlani sem tudok. Addig semmilyen halat ne tervezz amíg a növényzet és a szűrés nincs rendben.
2020. jan. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!