Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nektek milyen akváriumi...

Nektek milyen akváriumi halatok van, miért ezeket fajtákat választottátok? 25/F

Figyelt kérdés

2020. jan. 2. 09:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Guppik vannak nálam, egyszerű a tartásuk, heti egy vízcsere és megfelelő motoros szűrő esetén vígan elvannak.

Ha kezdő vagy javaslom olvasásra: [link]

2020. jan. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Voltak már szivárványos guppik, neonhalak (kék, vörös, gyémánt, fekete, zöld), mollyk (fekete, sárga, fehér), razbórák (galaxy,zöld sávos), betták.

Most csak kis díszmárnáim vannak - hogy pontosan milyenek, nem is tudom, mert rózsásnak adták el, de tuti nem az. Inkább Schubertnek gondolnám, de kisebbek annál.


Volt, hogy 4 akváriumom is ment egyszerre, most csak egy megy, de kettő szokott menni.

Nem akartam sose "túl nagy" akváriumot, most 2 db kb. 60 literesem van - amúgy sem szeretem a nagyobb halakat.

2020. jan. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
10%
aranyhal, nem kényes
2020. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

#1 ezeknek az ebookoknak az írásában még én is részt vettem anno (A kezdőknek szólót készítettem) el is felejtettem hogy még ez fellelhető a neten 😀


A kérdésre válaszolva: elsősorban azt választjuk ami tetszik valamiért. A színe, alakja, hogy csapatban van, esetleg a viselkedése miatt. Személyes kedvenceim a gurámik, nagyon szép, elegáns halak, viccesek ahogy a hosszú tapogatóikkal matatnak és különlegesek is a labirint kopoltyú miatt (igazából ez könnyíti a tartásukat). Sajnos nem túl jól társíthatók mert ők maguk csipkedődnek, vagy mások bántják őket. De egy csapat gyöngy-, vagy kékgurámi egy csapat törpe corydoras vagy otocinclus algázóval társítva szerintem jó választás és nagyon látványos összeállítás.

De voltak szumátrai márnáim, guppijaim, mollik, plattik, torokátumok, zebra dániók...

2020. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Arany hal miért lett lepontozva?

Attól még, hogy könnyű a tartása, meg nem annyira impozáns a megjelenésük, nagyon népszerű akváriumi halak és sok kezdő ezzel a fajtával szerez tapasztalatokat és amúgy vannak belőle már különböző színű és változatú fajták, pl . duplauszonyú. van, akiknek ez az egyszerű hal is tetszik és kihívás, nem kell egyből méregdrága kényes trópusi halakat betelepíteni az akváriumba.

2020. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Gondolom azért pontoztak le mert az itt feltünő aranyhalas kérdezők 99,9% piszkosul rossz körülmények közt tartja a halát/ halait amiből semmi jó nem születik (lásd: bővel 200 liter alatti akvárium, szűrés vagy nincs vagy csak valami szivacsos-légpumpás hülyeség stb). Amúgy a trópusi fajokra se lehet ráhúzni ,hogy “kényesek”. Van ami igen van ami nem. Nyilván ha nem biztosítjuk az alap életfeltételeket se akkor még a legszívósabb guppi is kipurcan ahogy az aranyhal is.


Az eredeti kérdésre pedig: sokfajta halam volt az évek során, pl: guppi, black molly, platti, xifó, mindenféle pontylazacok (tetra, serpa, neonhal stb), betta, kék gurámi, corydorasok (nyilván nem mind egyszerre). Jelenleg neonok, serpalazacaim és corydorasok vannak pár lecserélésben levő xifóval.

2020. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Salx Narval ***** válasza:
100%
Több akváriumom volt az életem során és sokféle halat tartottam már, nem is tudnám hirtelen felsorolni, így csak a legelsőket és az utolsókat említeném, naphalak és egy tarka géb, most malawi sügérek és egy öreg anci. Minden halat szeretek és választáskor az akkori lehetőségeim szerint szoktam választani, főleg azokat amiket még nem tartottam de voltak kedvencek is ők szinte minden nagyobb akváriumomban előfordultak pl anci és torokátum.
2020. jan. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
szerencsétlen márnák második válaszolónál hatvan literben...
2020. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Ehhez minek kell 25F???
2020. okt. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
57%

#9

És ehez minek kor és nem ? -> https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__haszonallatok__10720..

És még hogy követeli :D Amúgy sokszor láttam már ,hogy valaki feltüntette a korát s nemét vagy kérte ,hogy tüntessük fel mi is, de minek mikor a kérdés szempontjából tökéletesen lényegtelen ?

2020. okt. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!