Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rosszat teszek, ha lemezes...

Rosszat teszek, ha lemezes eledelre váltok?

Figyelt kérdés

Van 5db fiatal vitorláshalam. Már többször tettem fel kérdést velük kapcsolatban, mivel azt érzem valami nincs rendben. A célom az, hogy szép nagyok és egészségesek legyenek.


Egy pár hétig a következő módszer szerint kaptak enni: Reggel és este egy fél kocka fagyasztott kaját kaptak, ami általában vörös-fehér-fekete szúnyoglárva, artemia vagy mysis volt. A kagylóhúst meg cyclopsot nem szerették, azt ritkán kaptak. Ezt azért csináltam, mert gondom volt azzal, hogy felpuffadnak, van, hogy nagyon. E mellé csipegettek a neonoknak szánt lemezesből is. Sajnos nem nagyon vált be, volt, hogy hatalmasra duzzadt a hasuk. Ugyan ez volt mikor granulátumot kaptak még pár hónapja, az egyik attól beteg is lett, azt hittem el fog hullani.


Most láttam egy videót a youtubeon ahol egy tenyésztő beszél a vitorlások tartásáról és ő a Sera Vipan lemezes haltápot említi meg. Mikor láttam gondoltam adok neki egy esélyt, annak ellenére, hogy elméletileg a lemezes az egyik legrosszabb és többször olvastam itt hogy azt nem szabad etetni.


Eddig pár tapja etetek csak ezzel és azt tapasztalom, hogy a halak nem puffadnak fel tőle, ami azt jelenti hogy a régóta fennálló problémámra megoldást jelentene ha lemezes tápon tartanám őket. Már nagyon sok mindent kipróbáltam és rengetegszer féltem attól hogy a halaimnak bélgyulladása van, és el fognak hullani, ezért ki szeretném kérni a véleményeteket, ti mit csinálnátok a helyemben.


Köszönöm szépen a segítséget!



2020. jan. 8. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Mekkora helyen vannak hányzsor hányas akvában?
2020. jan. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

5db van egy 160 literes, 80x40x50 es akváriumban ameddig ki nem válik egy pár. Utána elméletileg már nem lesznek meg ekkora helyen öten, szóval háromtól megválok.


Az itt kapott tanácsot követem, szóval elvileg ez rendben van.

2020. jan. 8. 20:12
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Vannak jó minőségű lemezes és granulált tápok is de én fő eleségként ezeket sem ajánlom pláne mindig ugyanazt. Nem értem én ezt a puffadást, nálam a fagyasztott kajától még egyik halam sem puffadt fel pedig már hosszú ideje adom mindenféle halnak. Szerintem jól etetted akkor amikor változatos fagyasztottat kaptak mellé mehet kiegészítőként a vipan. A fagyasztott kaját érdemes kiolvasztani a szárazat kicsit beáztatni ( a lemezeset nem kell). Az én vitorlásaim heti 2-3 alkalommal fagyasztott és reszelt pulykaszívet kaptak, a többi napon kb azokat adtam amiket te is, kiegészítő tápként egy kevés diszkosztápot kaptak ( TETRA JBL stb)beáztatva.
2020. jan. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Kezdek attól tartani, hogy összekevered a jóllakott halat a felpuffadt hallal, persze az sem jó mindig bezabál.
2020. jan. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!