Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet ez az üvegen?

Mitől lehet ez az üvegen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az akváriumom front üvegén nem töröltem le a lecsurgó vizet és utána cseppekben elpárolgott. Viszont a cseppek helyén foltok maradtak, amiket egyszerűen sehogy sem tudok eltűntetni. Biztosan nem vízkő. Próbáltam eltűntetni ecettel is és tiszta szesszel is, de semmi. Amint az oldószer elpárolog, az üvegen maradnak az opálos foltok.

Más is járt már így?

Valakinek van ötlete, hogy mit lehet vele csinálni?



2020. jan. 9. 22:25
 1/2 anonim ***** válasza:

kalapács leviszi, csak elázik tőle a parketta is.....


én azért azt mondanám, hogy vízkő, csak az akváriumban lévő anyagokkal keveredett vízkő (szerü valami)

Én sósavval próbáltam leszedni több-kevesebb sikerrel.

Javaslom próbáld meg valahol nem túl látható helyen megsavazni kicsit. (ha mégsem jönne be ne legyen még csúnyább volt az előlapon középen :D)

2020. jan. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Vízkő volt az és az ecet le is szedte, viszont a kezedről rákerülő izzadság, faggyú és légköri por eltávolításához zsíroldó is kell. Az akvárium külső részét töröld át üvegtisztítóval, mosogatószerrel, vagy samponnal ( ami kéznél van) ugyan úgy járj el mint egy normál ablaküvegnél. Arra azért figyelj, hogy ezek a szerek ne kerüljenek a vízbe. Én pl sima üvegtisztítót használok és mikroszálas kendővel törlöm (az nem hagy szöszt).
2020. jan. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!