Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez már túl sok lenne, ugye?

Ez már túl sok lenne, ugye?

Figyelt kérdés

Adott 1 100 literes akvarium. Tetra ex 800 plus (1 liter mátrix 2 liter siporax töltettel) és aquael fan 2 plus szűri. Van sok növény. Amik most vannak 2 panda páncélos és 7 izzófényű pontylazac.

Igy már sok lenne, ugye:

4 panda páncélos

7 izzófényű pontylazac

6 ékfoltos razbora

6 kolibrihal

6 zebradánio?

Melyiket hagyjam ki? Szívem szerint a daniot hagynám ki, csak akkor nem fog semmi sem úszkálni a felső rétegben. A baltahasú lazac is tetszik, de nem fedett az akva, s elvileg ugrálósak, s nekem már sok halam kiugrott. Ti hogyan oldanátok meg? Érdekesebb szifok is tetszenek, mondjuk 2 hím, őket is bele lehetne variálni.

Úgy esetleg:

6 panda páncélos

7 izzófényű

8 ékfoltos

2 szifo.

Ja s van benne sok rc garnéla is.


2020. jan. 13. 00:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nem néz ki jól ha ennyi féle és ilyen sok hal van. Olyan lesz az akváriumod mint a kisállatkereskedésben, össze-visszaságnak fog látszani, nem is beszélve a túltelepítésről. Ennyi halat még egy jó szűréssel is neccesen visz el, nem is beszélve arról hogy választottál olyat is ami 10 centis lesz. Lehetséges, de eléggé kell érteni az akvarisztikához és sokat mérni hogy működjön az akvárium.


Én inkább maradnék a biztonságos zónánál, és nem választanék kettőnél több rajhalat, és ezeket is meggondolnám alaposan hogy elkerüljem ezt a bazári hatást, például szerintem a zebradániók elrontják a nyugalmat, mert a hosszú testükkel össze-vissza ficánkolnak folyamatosan. Viccesek meg aranyosak de szerintem ha nem folyami hatású biotóp van nekik kialakítva egy sima akváriumhoz túl izgágák.


Ahogy én csinálnám:


A panda cory szuper választás, szerintem iszonyat aranyos, ebből tennék alulra egy 5-6 db ot


Választanék egy fajta hosszúkás testű kisebb rajhalat (pl. ahogy írtad tetszik neked az izzófényü pontylazc, vagy az ékfoltos razbóra (nézz rá szerintem még az espei meg a hengeli razbórákra, lehet jobban tetszenének, na meg kisebbek is)) és ebből a fajból vennék egy 12-15 db ot


Ehhez pedig néznék egy kicsit nagyobb testű csapathalat, ami testre inkább magasabb, szögletesebb, ezzel is formailag kiemelkedve a kisebb rajhalak közül, pl. gyémántlazac, fekete fantomlazac, rózsalazac, serpalazac... és ebből vennék egy kisebb csapatot, kb 5-6 dbot


És szerintem ezzel el is lenne érve egy ekkora akvárium maximum kapacitása, azért 100 liter nem nevezhető nagynak, én óvatosan, részletekben telepíteném így is. Jó halazást neked!

2020. jan. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na 6 espeit vettem, meg még 3 izzófényűt. Panda nem volt. Majd espeit szeretnék többet, csak nem volt több az üzletben. Szoval akkor lesz 12 espei, 10 izzófényű meg 6 panda. Igy jó, nem?
2020. jan. 14. 13:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Most van 6 panda, 10 izzófényű meg 12 espei plusz 4 amano meg rc-k. Valami nem mehet még? Valamilyen törpesügér vagy törpegurámi, vagy paradicsomhal? Vagy endler guppi hímek?
2020. jan. 23. 21:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha már valamelyik nap kiemelted... Ez az összeállítás határozottan barátságosabb, mint az eredeti ötleteid :) Ha nagyon muszáj éppen még bele lehet suvasztani valamit, de...


Az összes labirintkopoltyúst (betták, gurámik, parahalak) húzzuk ki, nem jó nekik a fedetlen akvárium. Ők a légkörből (is) vesznek fel oxigént, megfáznak, ha hidegebb a levegő, mint az akvárium vize + a természetben is kiugranak a vízből egy-egy fincsi falatért, az akváriumból is kiugorhatnak. A paradicsomhalat duplán húzzuk ki, nagyobbak, gyorsabbak, agresszívabbak, mint a betták, ha nem jön be, szerezhetsz neki 80 literes magánzárkát.


A törpesügér jobb ötlet, ők a talaj közelében laknak, ott is alakítanak ki territóriumot maguknak. Viszont mellette szinte biztos, hogy búcsút inthetsz a garnéláidnak.


És őszintén, nem gonoszságból, a helyedben azon gondolkodnék el, hogy miért nem elég semmi? Babahalak, nőni fognak még és csak te vagy a türelmetlen? Más hiányzik az akváriumodból? (A legutóbb akkor tűnt rémesen üresnek az akváriumom, amikor a hátsó, magas növényeket cseréltem, kopár volt, a halak meg laposkúszásban közlekedtek.)

2020. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, hogy kicsik, az nem baj, hanem az, hogy nincsenek elő az izzófényűk. Folyton hátul vannak a fák mögé bebujva. Most volt restart másfél hete, de eddig nem csinálták ezt. S ha az izzófényűket kicserélném 6 popondeta furcatara?
2020. jan. 28. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!