Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettámat átrakhatom egy...

A bettámat átrakhatom egy átlátszó, műanyag lavórba a gyógyszeres kezelés idejére?

Figyelt kérdés
A bettámra nőtt egy dudor. Vettem neki gyógyszert, de az eladó azt mondta, hogy vegyem külön amíg gyógyszerezem akár egy befőttes üvegbe. Én nem akarom olyan pici helyen tartani, ezért arra gondoltam, hogy veszek egy pár literes műanyag dobozt és erre a kis időre abba rakom. Vagy ez nem jó ötlet? Vegyek inkább egy pici akváriumot?
2020. jan. 19. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán, még nem átlátszóba is.
2020. jan. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Skid05 ***** válasza:
100%
Nem lenne haszontalan látni azt a dudort egy kép formájában, illetve ha leírnád milyen gyógyszert és milyen adagolásban javasolt rá a kereskedő akkor az is plusz infó. Egyébként azon ritka esetek egyike, amikor az eladó nem ellened beszél, a gyógyszerezést valóban ajánlott a szűrőt élőflórájától elkülönítve megejteni, más kérdés, hogy azért arra is készülj föl, hogy a kinövéses történetek nem szoktak happyenddel végződni. Kivéve ha egy ektoparazitáról van szó. Mennyi idős az állat?
2020. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Képet egyenlőre nem tudok feltenni. 2019 június közepén vettem, a dudor december körül jelent meg és kb december végén megállt a növekedésben. Kb akkora mint egy rizsszem egyharmada. Nem tudom mi a gyógyszer neve, egy sárga kis tabletta ami 20 liter vízhez elég. Azt mondta, hogy rakjam át valamibe a halacskát és a víz mennyiségétől függően törjek le a tablettából és morzsoljam rá. Amit elfelejtettem megkérdezni, hogy mennyi ideig kell benne hagynom a gyógyszeres vízben, de ha megvettem a lavórt visszamegyek és megkérdezem!

Egyébként a dudor az alsó úszója felett található és világosabb színű mint a teste többi része. Az étvágya változatlanul jó!

2020. jan. 19. 13:30
 4/4 Skid05 ***** válasza:

Ezek szerint doboza és címkéje sincs… Magam részéről nem sok tablettás halgyógyszert ismerek, használni meg még kevésbé használtam, így csak tippelek, hogy egy Sera Baktopur Direct tabletta lesz, viszont az meg 50l-hez ajánlott és a hatása erre a problémára erősen kérdőjeles. Szóval derítsd ki a cucc nevét, addig semmiképp ne vesd be amíg nem tudod mire való és hogyan használd, nem ezen a pár napon fog múlni.

De egyébként neki sem kéne állatgyógyszert osztogatni pult alól – jó(?) szándék ide vagy oda – anélkül, hogy a nevét pontos instrukciókkal együtt közölné. Ha egy neves gyártó gyógyszer-kiszerelését bontotta meg – jelzem nem szokták, mert a halgyógyszerek qrva drágák és nincs TB támogatás – jó ügy érdekében akkor is érvényes a fenti, vagyis bővebb tájékoztatás kell, nem a vevőre bízni, hogy mit kérdez és mit nem.

2020. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!