Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó az a módszer aranyhal...

Jó az a módszer aranyhal tartására amit a kínaiak is használnak hogy egy nagyobb cserép edényben tartják a halaikat?

Figyelt kérdés
mert nem akarok beruházni egy nagy akváriumra szűrőkre levegőztetőre stb?
2008. nov. 19. 18:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
nem
2008. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Halott halak számára tökéletes.

Élőknek nem ajánlom. De aki nem akar akváriumra és kellékekre költeni, minek akar halat? Elvégre azt gondozni is kell, aztán a következő kérdés az lesz, hogy "nincs kedvem etetni a halaimat, ugye nem lesz bajuk?"...

2008. nov. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
de értelmes válaszoló ebből a részletes válaszból mindent megtudtam kössz a semmit
2008. nov. 19. 18:16
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem értesz a válaszokon?! Aranyhalakat nem lehet cserépben tartani a tartásához szükséges felszerelések nélkül mert akkor elpusztulnának.

Ha aranyhalat akarsz akkor alap dolog hogy veszel akváriumot és mint a többi halnak az aranyhalaknak is szüksége vagy levegőztetőre,szűrőre stb.

2008. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 kzs ***** válasza:
95%

Teljesen igazuk van a válaszadóknak.

Minden hal - beleértve az aranyhalakat is - igénylik a szükségükhöz igazodó tartást.

Gondolj csak bele! egy cserépedényben a hal mindenféle növény és dekoráció nélkül él (jaj, dehogyis él! Kínlódik a szerencsétlen), többnyire csak körbe-körbe tud fordulni. Innentől kezdve a halak apátiába esnek, étvágyuk csökken, a színük megfakul, és hamarosan el is pusztulnak. Ugye, nem erre vágysz?


Ha szeretnél akváriumot, tisztelettel világosítlak fel, hogy nem olcsó hobbi. Amit meg kell venni, azt meg kell!

Az akváriumon kívül meg kell venned a levegőztetőt, a szűrőt, a melegítőt, a talajt, rendszerint gyakran kell venni bele növényt, vegyszerek kellenek - és akkor még egy darab hal sincs az akváriumban!

A halak darabja 300 forint körül kezdődik, és ha történetesen "csapathal" az, amit kinéztél magadnak, akkor 8-10 darabot venned kell belőle!

Mennyibe kerül ez akkor? - Számold ki...

2008. nov. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 kzs ***** válasza:
95%

A 2.válaszadót megmosolyogtam. Kicsit csípős a válasza, de IGAZA VAN, mégpedig a LEGTELJESEBB MÉRTÉKBEN !!

Én se tudnék frappánsabban, lényegre törőbben válaszolni!

2008. nov. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
22%

Szia!

Nekem két aranyhalam van, már kb egy éve megvannak.Ezek a halak elég igénytelenek tehát nem kell se szürő se levegőztető...kb 3 hetente takarítom..

Nekem egy pár van egy 40 literes akváriumban+növények, kavics, télen melegítő

tehát tulajdonképpen ha keresel egy olcsó állatboltot(valami nagyobbat)akkor már 1500ért kapsz (20 literest)egy halacskának bőven elég akváriumot, +egy 1000res egy sima melegítő télre és kb ennyi...na meg kavics, növény(ami nem muszáj)

szóval 3000 ft ból meguszhatod az alapokat...és abba már a hal ára is benne van....sztem ez nem olyan sok..és a halacska is jól fogja érezni magát:D

később ha van egy kis pénzed alakíthatod még növényekkel tárgyakkal, kagylókkal...

ugyh hajrá:D

2008. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
Az előző válaszolónak üzenem, te hogy éreznéd magad, ha bezárnának egy olyan helyre, ahol nincs friss levegő, más élőlények (még növények se) és csak 3 hetente takarítják? És honnan tudod, hogy a halaid jól is érzik-e magukat,vagy csak vegetálnak?
2008. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%

Előző vagyok.

Én most telepítek egy új akváriumot, a legolcsóbb növényeket vettem, az akváriumot, szűrőt, melegítőt használtan vettem, amit lehet magam készítettem el és ez kb. 25 ezer ft. Halak nélkül, azok még nincsenek meg. Amúgy fűtő tényleg nem kell az aranyhalaknak.

2008. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
egy könyvben írják hogy az aranyhalakat ha csak tartani akarjuk pár darabot dísznek akkor megfelel nekik egy nagybb üveg vagy cserép edény is és ezt egy szakkönyvben írták persze nővényket vennék bele és ételt is
2008. nov. 19. 20:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!