Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS A bettám az akvárium...

SOS A bettám az akvárium alján fekszik, színelváltozást is észleltem rajta foltokban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két napja lakik az 50 literes akváriumban egyedül. Aquael fan-mini szűrő van benne, eddig 24 fokon volt melegítve, most felvettem 28-ra. Mielőtt beraktam, teljes vízcsere volt az akváriumban. Az akvárium régóta megvan, sem a díszelemek, sem az aljzat nem új.

2020. jan. 21. 16:04
1 2 3
 1/25 V. Hélix ***** válasza:
A teljes vízcserét miért csináltad? Nem szabad 50%-osnál nagyobb vízcserét csinálni a szűrés miatt, 3 hét bejáratási idő megvolt? Le van fedve az akvárium? 24 fok kicsi a bétának lehet megfázott.
2020. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A vízcserét azért csináltam, mert előzőleg egy régen elhullott haltetemet találtam, amit a díszektől nem láttam korábban és úgy gondoltam, hogy nem lenne egészséges egy ilyen vízbe tenni új halat. Nem volt bejáratási idő, úgy tudtam, hogy az csak a teljesen új akváriumnál kell. Ezek szerint nem tudok tenni semmit? A bejáratás hiánya a probléma? Ha megfázott, azzal lehet kezdeni valamit utólag?
2020. jan. 21. 18:05
 3/25 A kérdező kommentje:
Ja és igen, le van fedve az akvárium.
2020. jan. 21. 18:08
 4/25 anonim ***** válasza:
Azért ha nem klóros vízzel töltötted fel, valamennyi szűrőbaci biztos maradt, feltéve ha a szűrőt sem mostad ki csapvizzel. 24 fok nemsok, lehet megfázott, sokat nem tudunk igy mondani kép nélkül
2020. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

[link]

Ez a legjobb kép, amit készíteni tudtam. A kopoltyújánál látható az elváltozás.

2020. jan. 21. 18:28
 6/25 A kérdező kommentje:
A képet is úgy csináltam, hogy a hálóval kitessékeltem a növényből, mert alapjában csak a növényben fekszik élettelenül.
2020. jan. 21. 18:30
 7/25 A kérdező kommentje:
A szűrőt nem mostam ki.
2020. jan. 21. 18:34
 8/25 anonim ***** válasza:

Hál istennek a rothadó hal miatt van rá minimális esély hogy nem egy nulla szűrésű akváriumba tetted a halat, úgyhogy én azt mondom, esélyesebb a megfázás.

Egyelőre nem igazán tudsz mást csinálni, mint hogy vársz. Pár napig hanyagold az etetést.


A bejáratást egyébként a szűrőbaktériumok elszaporodása miatt kell csinálni. De ha nincs min elszaporodni, tehát nem voltak halak az akváriumban, amik ettek, ürítettek, ammóniát termeltek, akkor azok a baktériumok "éhenhaltak" plusz a teljes vízcserével se segítettél ezen a helyzeten.

A későn megtalált rothadó haltetem végső soron nitrogén vegyületekre bomlik, csak lassabban, mint ahogy egy halkaja bomlana le az emésztőrendszerben, az enzimek által. De ez talán ad némi remény arra, hogy voltak túlélők a nitrifikáló baktériumok között.)

2020. jan. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Mostmár leginkább a víz tetején úszkál, de az nem jelent jót, igaz?
2020. jan. 22. 12:42
 10/25 A kérdező kommentje:

[link]


Csak úgy lebeg ott. Adtam neki szúnyoglárvát, de nem eszik.

2020. jan. 22. 14:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!