Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy hím bettám és fel van...

Van egy hím bettám és fel van fúvódva kb mióta hozzám került. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Lehet hogy túl etettem?

Más baja nincs nem úszik furán csak nagy a hasa próbálom kevesebbet etetni de az lenne a kérdésem hogy ti voltatok már ilyen helyzetben ?

És ha igen mit tehetek érte?

Légyszi segítsetek😥



2020. jan. 21. 16:59
1 2
 1/12 V. Hélix ***** válasza:
94%
Mekkora az akvárium, milyen a szűrés, milyen gyakorisággal és mennyit etetsz?
2020. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

25 literes a szűrőt 2 napja vettem ki mert a hal nem szerette .

Hetente cserélek vizet.

Etetni a sera bettagrammjaval etettem és mennyiséget nem nagyon tudok mondani de kb olyan 10 kicsi darabkát adtam neki naponta 2× .

2020. jan. 21. 17:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szűrő kell bettának is, hogy nem kell, az tévhit! Nem állnak el a pikkelyei? Hasvízkórnak nézz utána, hasonlitsd össze nem az e. Hány fokos a víz? A bettának 28 az optimális.
2020. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A víz 26 fokos.

Es utánanéztem a hasvízkórnak is de csak annyi stimmel hogy fel van fújódva nem áll el a pikkelye

2020. jan. 21. 18:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak etetés után vagy állandóan?
2020. jan. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is azonnal tedd vissza a szűrőt, mielőtt egy rothadó pöcegödröt csinálsz az aksiból!!!

Fordítsd rá az üvegre a kiáramló vizet, hogy megtörje az áramlást, vagy oldd meg ahogy jónak látod, de szűrő nélkül gyakorlatilag nem beszélhetünk akváriumról! Nullára is megtörheted az áramlást, csak egy kis kreativitás kell hozzá, a lényeg, hogy a szűrőszivacson átáramoljon a víz. Plusz a részleges vízcseréket aljzatporszívózással csináld, mert így nem fog mechanikai szűrést végezni a szűrő.


Utána vegyél egy kis flakon vízelőkészítőt, amivel azonnal tudsz vizet cserélni, pihentetés nélkül, és amilyen gyorsan csak tudsz, cserélj le 50% vizet azonos hőmérsékletűvel.

Ezután pedig állj heti 2x20% vízcserére, állott vízzel.

A hőmérsékletet minimum 1 fokkal vedd feljebb, és legyen letakarva az akvárium.


A halat ne etesd!

Legalább 3-4 napig egyáltalán. Utána szerezz be fagyasztott kajákat, vegyesen, fehér-, fekete szúnyoglárva, artemia, rákikra, daphnia, stb.


3-4-5 nap teljes koplalás után adhatsz egy negyed adagot valamelyikből, aztán másnap megint semmi, utána megint negyed adag.

Legalább 1-2 hétig így etess, minden másnap egy nagyon keveset, amíg vissza be nem áll a szűrőd.

Utána ha jól van a hal, és stabilizálódik a helyzet, akkor elkezdhetsz normál adagokat adni.

Ez kb annyi, amennyit megeszik fél perc alatt.

Naponta 1-szer, hetente 6-szor!

2020. jan. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
A kollégák már leírták a fontosabb teendőket én csak pár dologra térnék ki. Nem ártana kicsit nagyobb kb 40-literes akváriumba tenni ha van rá lehetőséged, dúsan növényesíteni, a szűrőre esőztetőt szerelni, v cseh emelőt használni. A szárított kaját mindig kicsit beáztatva add, hogy bezabálás esetén ne a hal testében duzzadjon fel ( természetesen én is a fagyasztott kaját javasolnám fő eleségnek). A mostani probléma is ebből adódott nagy valószínűséggel. Vegyél iszaplopót ha nem boldogulsz a talajporszívóval. A talaj lehetőleg aprószemcsés, v durva homok legyen, hogy a mulm ne szorulhasson közé. Én is megerősítem a szűrő fontosságát, ilyen butaságot ne csinálj, hogy kiveszed. Feltétlenül sajátítsd el az akvarisztika alapjait és ismerd meg a halad igényeit, ezek nélkül nem fogsz boldogulni.
2020. jan. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat a szűrőt visszaraktam és hála ezért mert íģy hogy. Meg kellett erőltetnem magam kitaláltam hogy lehet a legkisebbre csökkenteni az áramlatot.

Vettem artémiarákot (fagyasztottat) most abból kap 2 naponta nagyon keveset.

Meglátom használ-e ...

A víz hőmérsékletét növeltem most kb 28 fokos. A talaj az aprószemcsés és van két ÉLŐ növény az akváriumban : egy jávai moha és egy nem tudom mi😓 de na növény.

2020. jan. 24. 21:51
 9/12 A kérdező kommentje:

Amúgy még egy kérdés ide ha lehet :artémiarákból mennyi a normál adag?

Mondjuk egy kockából mennyit kell neki adni?

2020. jan. 25. 18:49
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kb egy kocka negyedét 2 részletben. Szerencsésebb kiolvasztani egy félbevágott kockát folyóvíz alatt egy kis szűrőben és csipesszel addig etetni amíg még ráúszik, a nap második felében megismételhető. A maradékot nem kell visszafagyasztani, másnapi etetésig eláll a hűtőben is. Ezzel a módszerrel nem eteted túl és maradék sincs ami szennyezné a vizet arról nem is beszélve, hogy tiszta lesz a kaja, mondjuk ennek inkább a vörös szúnyoglárvánál és a tubifexnél van jelentősége.
2020. jan. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!