Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Épp az akváriumot néztem...

Épp az akváriumot néztem amikor az egyik hal egyszer csak meghalt. Sose láttam még ilyen gyors lefolyású halált, mi lehetett a halál oka?

Figyelt kérdés

Konkrétan kettő perc leforgása alatt alatt felfordult, lebegett a vízben, rángatózott még egy utolsót és ennyi, mire külön vettem (még mindig külön van, hátha "feléled") meghalt. Se a hal testén, se a többién nincs betegségre utaló nyom, kopoltyúja nem mozdul. Az akváriumot, halakat minden nap nézem, semmi különös viselkedés nem volt a részükről.


Fajtája: zöld neon

Kora: 2-2,5 év

Neme:talán nőstény lehetett

Akvárium: 160l

Halak: 12db zöld neon, 5 db fiatal vitorlás, 1 pici anci

Víz: kemény budapesti csapvíz, sajnos a kisebb akváriumot amiben lágy vízben voltak meg kellett szüntetnem, és úgy voltam vele inkább legyen stabil keménység és ph, mint inkonzisztens. Az új fajta víz nyár vége óta van, tehát nem hiszem hogy közvetlen oka lenne a halálnak.


Ha ez bármilyen betegségre utal, a kezelést azonnal meg szeretném kezdeni, mielőtt a többi halnak bármi baja esne.

Köszönöm.



2020. jan. 25. 15:13
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Huhh, hát ilyet nem is hallottam még. Váratlanul nem emelkedett valamilyen vízkémiai érték? Nitrit,nitrát, ammónia, pH, hőmérséklet, egyéb? Ezekből a tünetekből, szerintem valamiféle sokk lehetett. A vitorlások nem bántják a neonokat?
2020. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!