Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok tanácsot adni?...

Dorina :3 kérdése:

Tudnátok tanácsot adni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Betta halat, de nem igazán tudom hogy elég e lenne neki a hely amit néztem meg hogy hogyan is kell tartani meg hogy lehet e másik halat tenni be mellé. Azt tudom hogy nem lehet gömbakváriuma mert megbolondul. Egy 15 literes íves akváriumot néztem ki, persze egy halnak elég lenne a hely, de lehet e ebben kettőt tartani és ha igen akkor betta mellé mit érdemes? A válaszokat előre is köszönöm ☺️

2020. jan. 26. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
30l alatt tilos gerinces állatot tartani ezt törvény írja elő, a 15 l-be csak garnélákat tarthatsz.
2020. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 V. Hélix ***** válasza:
83%
Egy darab bétta egyedül egy minimum 30, de inkább 40 literes akváriumba. Ha más halat is akarasz nagyobb akvárium kell, de a bétták alapból verekedősek ezért azt ajánlom, hogy összerakd más halakkal. Olvass utána alaposan az akvarisztikának, sokkal bonyolultabb halakat tartani mint azt a legtöbb ember hiszi. A bolti eladókra ne halgas, 90%-uk nem ért a halakhoz.
2020. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 V. Hélix ***** válasza:
100%
*hogy ne rakd össze más halakkal
2020. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok extra nagy szakértő, de gondolj bele.

Az, hogy 15 l-ben elél, az nem ugyanaz, hogy jól él. Kb egy ember is megvan 10 m2-n, csak nézd meg milyen körülmények között.


Embertelen körülmények között szállítják ezeket a halakat, amik túlélik, nem kellene tovább kínozni.

Vegyél nagyobbat. Később, ha mást szeretnél tartani, esetleg arra is jó lehet. Persze csak ha az adott halnak megfelelő a méret.


Legjobb tudásom szerint, kevés hal van, amit bettával együtt érdemes tartani, főleg kisebb (60-80l) akváriumokban. Sok olyat láttam már, hogy egy külön bettás akváriumot alakított ki az illető, meg pluszban egy másikat, amiben több békés halat tartott.


Olvass utána akvarisztikás oldalakon, biztosan lesz valaki itt is, aki linkel majd, de mindenképp tájékozódj a témában.

2020. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lényeges még a szűrő és a fűtő,illetve a hal bekerülése előtti 3hét járatás!

Heti 30%vízcsere,a szűrő szivacsát egy kis vödörben kell nagyjából kinyomkodni az akváriumból vett kis vízben,lehetőleg nem akkor mikor vizet is cserélsz,kb. 3-4 hetente.

2020. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Öhm, elnézést de nem támadást kértem, épp azért kértem tanácsot hogy ne tartsam rosszul! Nem vettem még meg az akváriumot, nem is akartam ameddig nem tudok többet ezért kértem segítséget. Nem vagyok állatkínzó és nem is leszek az szóval egy picivel több tiszteletet kérnék. 🙂
2020. jan. 26. 19:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 45 literben van egy betta fiú. Egy EHEIM Biopower szűrővel szűrök, 26-28 fok van neki, és egyedül van, illetve van egy csigája, vele laknak együtt.

Én még kicsinek is érzem neki ezt a helyet, egy szép nagy halról van szó, aminek szép nagy uszonyai vannak... ha van helyed, akkor szerintem vegyél neki egy sima, standard 54 literes akváriumot. Ezt már nagyon szépen be tudod neki rendezni, tegyél bele élő növényeket, tehetsz vasfát is, neked tetsző köveket. Ebben már a halad is jól fogja magát érezni. Legyen teteje az akváriumnak mindenképp, mert ha a víz melegebb, mint a levegő, akkor meg fog fázni, ha feljön levegőért (légköri levegőt IS szívnak), és gondolom, a lakásodban nincsen 26-28 fok...

Enni változatos fagyasztott eleség a legjobb. Lehet olyan fagyasztott kaját kapni, amit 6 vagy 8 különféle eleség-kockákból áll, ha egy ilyet veszel neki, az változatos és sokáig elég is, mert egyszerre nem kell neki egy kocka, én kb. a hatodát vágom le neki.

Amúgy jó ötlet, hogy ilyen halat akarsz, nagyon látványosak, és nem olyan nehéz őket tartani, ha az alapvető igényeit (tér, hőmérséklet, szűrés, megfelelő kaja) kielégíted. Sok sikert hozzá!

2020. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Senki sem támadott. Olvass utána, mi mindenre van szükség. A 30 literes méret alatt pedig valóban tartható hal. Se gömb akváriumban.
2020. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem egy plázába mész, ahol lutri a szakértelem, hanem egy akvarisztikai boltba, akkor hozzáértőkkel fogsz találkozni. Egy jó kereskedőnek az az érdeke, hogy sikerélményed legyen és visszatérő vásárló legyél.


A betta egy pohár vízben is elél, de ilyen alacsonyra ne helyezzük a célokat!

Éppen az a baj a bettával, hogy kezdők vesznek egy nagyon kicsi akváriumot és hiába rontanak el mindent, az a betta csak nem hajlandó megdögleni. Aztán vesznek más halakat is, hiszen tapasztaltak...


Tehát megél 15 literben, de a méretéhez viszonyítva ez iszonyatosan kicsi a számára.

A betta nem verekedős, ahogy sok sügér sem, csak nincs elég helyük. A legtöbb verekedős hal véd egy területet, ami ha kisebb, mint az akvárium, akkor azt fogjuk látni, hogy mindenkit betámad.


Egy minimum 54 literesbe tehetsz mellé néhány páncélosharcsát. Ők inkább lent lesznek, a betta fent, tehát nem fogja őket bántani. Lehet még néhány dánió, akiket meg úgysem ér utol. És ennyi. Valamint homok, növények és technika.


A díszhalak zacsijai nagy hungarocel dobozokban pakolják az importőrök. Nyomnak bele sok levegőt és a dobozban sötét van. Gyakorlatilag alszanak. Ez sokkal jobb körülmény, mint ahogy általában elhozzuk a boltból. A nagykernek sem érdeke beteg halat vennie. Nekem többször azért nem hoztak halakat, mert nem tetszett nekik (nem tűntek egészségesnek). Nem szoktak elpusztulni szállítás közben.

2020. jan. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
7-és válaszoló, Nagyon szépen köszönöm nagyon sokat segítettél, a többieknek is köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 27. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!