Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó valamire a fagyasztott eleség?

Jó valamire a fagyasztott eleség?

Figyelt kérdés
Ha sima száraz halkaját adok a halaknak, azis bőven jó nekik? 4 fajtát kapnak felváltva. Mire jó egyáltalán a fagyasztott kaja?
2010. júl. 22. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát az igazi azért a fagyasztott, mert az természetes, dús és fincsi:) Ezt eszik a természetben, ezt imádják a legjobban. De egyébként bőven elég a 4 féle szárított, tökéletesen elégedettek és egészségesek lesznek azzal is.
2010. júl. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
A halaknál is ép úgy, mint bármelyik állatnál az élelmiszer háromnegyed részének nyersnek, az-az élőnek vagy fagyasztottnak kellene, hogy legyen. A tápok csak mint kiegészítők jöhetnek szóba, mármint, ha mindent meg szeretnél adni nekik az egészséges fejlődéshez.A nyers kaja alatt, nem csak az állati eredetű élelmiszer értendő, hanem igény szerint a növényi is. Én nem ajánlom senkinek, hogy csak szárított élelmiszerrel etessen,akármilyen szuper kaja.Semmiképp nem pótolhatja a nyers élelmiszert hosszú távon.Ez alól talán kivételek azok a halak amelyek előszeretettel algáznák és így némileg pótolni tudják a nyers élelem hiányát. Megjegyezném, hogy ezeknek a halaknak is szükségük lenne változatosabb, nyers élelemre.Kedves kérdező én lebeszélnélek az egyoldalú etetésről.
2010. júl. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vannak olyan halak, amelyek csak az élő és a fagyasztottat eszik meg. Ha törpesügerezel, akkor vagy mész redszeresen planktonozni, vagy fagyasztott kaja...

Ha száraz alatt szárítottra gondoltál, akkor az a tesco gazdaságos minőség...

Fagyasztottal nagyon változatosan lehet etetni, több mint 10 féle "fagyit" lehet kapni.

2010. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szárazra az ilyen lemezes,szárított vizibolha, vörösszúnyoglárva, tubifexre gondoltam.
2010. júl. 23. 13:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem van kb 15 féle kajám (lemezes,v.sz.lárva,heti menü stb...) és nagyon egészségesek a halaim.Még a legelsö halam is él amit sok éve vettem már :) Mindenki másképp vélekedik erröl a kérdésröl.Remélem segítettem.
2010. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A jó minőségű lemezes kaja szerintem jobb, mint a szárított szúnyoglárva és társai, szárítás során a tápérték nagy részét elvesztik. Az élő viszont valóban sokkal jobb, abból nem vész el semmi.
2010. júl. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem is jobb a fagyasztott kaja, több benne a vitamin , tápanyag és a halak is imádják!

Egy darabig én is azt adtam a halaknak, csak egy idő után elkezdett opálosodni a víz és a halak elkezdtek pusztulni, először nem tudtam, hogy mi lehet a gond, de miután abbahagytam a fagyasztott kajával etetést elmúlt a dolog! Hét halacska bánta a dolgot, azóta még nem mertem újból kipróbálni mert féltem a többieket!

2010. júl. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!