Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy sikerült kinyírnom az...

Hogy sikerült kinyírnom az anubiast?

Figyelt kérdés

2 anubiasom is döglődik. Az egyik egész nagy, és az egyik idősebb levele elkezdett barnulni es elvékonyodni, a egy másik (fiatabbik) levele pedig összefodrozódott (A széle).

A másik növény az egy törpe anubias, annak a szárán egy fehér penész szerű, de inkább olyan mint a szőr kezdett el nőni, és hullajtja a levelét. Mit csináljak?


2020. febr. 7. 15:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Kérlek segítsetek! Valami nagy baj lehet a víznek, ha még az anubias sincs el benne...

96 liter, Eheim 160l/h belső szűrő, 18 wattos fénycső, és nincs benne hal (a víz 24 fokos)

2020. febr. 7. 15:15
 2/11 A kérdező kommentje:
De nincs mivel megmérjem a nitrit/nitrát szintet
2020. febr. 7. 15:16
 3/11 Skid05 ***** válasza:

Mióta vannak meg a növények?

Most nincs hal oké, de volt benn? Azaz vmennyi bomlástermék maradt a talajon/szűrőben? Avagy friss telepítés és halak nem is voltak?

A növények mennyire vannak a fénytől?

Elültetted őket egyébként vagy rögzítetted vmire?

Tápot, bármilyen vízkezelőt használsz-e?

2020. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A nagy már 1 éve, a törpe anubias még csak 3 hete van meg. Valamikor voltak halaim, de azóta már átrendeztük az akváriumot.
2020. febr. 7. 17:28
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem használok tápot

Fára vannak kötözve

A nagy már eléggé megnőtt, a levele alig 5 cm-re lehet a világítástól

2020. febr. 7. 17:31
 6/11 Skid05 ***** válasza:

Arra akarok kilyukadni, hogy az anubias-félék bár rendkívül lassan fejlődnek, minimális tápanyagra szükségük van, ha nincs fauna az akvában egyáltalán akkor nincs miből (nitrát, foszfát elsősorban) létezniük. Gerinctelenek sincsenek?

Vízkeménységet nem változtattál hirtelen?

Ha már fára vannak kötözve… A penészedő egyed fája frissen került az akvába vagy ázott korábban (akár az akvában akár másutt)?

2020. febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsi eltévesztettem, az egy kerámia búvóhelyre van kötözve
2020. febr. 7. 19:09
 8/11 A kérdező kommentje:
Vegyek tápot szerinted? Ha igen, akkor milyet?
2020. febr. 7. 19:09
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem változtattam a vízkeménységen, direkt azért vettem anubiast, mert azt elvileg lehet csapvízben tartani, ha vízcsere előtt 12 órát állni hagyom. Eddig is így csináltam és semmi baja nem volt. Lehet, hogy rossz a fény, mert a legnagyobb levelén van egy pici barnaalga. Nem sok, ezért nem nagyon aggódtam miatta eddig...
2020. febr. 7. 19:13
 10/11 A kérdező kommentje:
És rákok sincsenek. De tettem be egy kicsi halkaját
2020. febr. 7. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!