Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes akváriumommal...

Vilagbeke kérdése:

30 literes akváriumommal kapcsolatban valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
milyen szűrőket ajánlotok, szükséges-e nekem co2-vel foglalkoznom vagy sem illetve a RO víztisztítót beszereznem valamint valaki kiokosítana a táptalajjal kapcsolatban?:D

2020. febr. 8. 17:05
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Akasztós szűrőket ajánlom, legalább nem foglalják a helyet. CO2 adagolás a high tech akváriumokban szokott lenni ahol emellett 1 W/L fényerő van s intenzív növénynövekedés (értsd: akár hetente kell visszametszeni a növényeket). Ilyen akváriumot nem ajánlok kezdőknek (“kissé” drága ,macerás), növényes vonalon inkább először low tech és utána ha van keret/ igény rá akkor belevágni a high tech-be.

RO akkor kell ha lágy vizet akarsz. Igénytelenebb növényeknek jó szokott lenni a csapvíz is de ha komolyabb növényezést akarsz mint néhány hólyagos vizikehely meg valisneria akkor lágy vízzel kell dolgozz.

Táptalaj akkor kell ha olyan növényeket is akarsz amik igénylik. Ahova akarsz oda raksz kb 1 cm vastagságban s rá pár centi fedőréteget valamilyen általános talajból. Ezek a táptalajok jellemzően kimerűlnek egy-két év után s talajporszívózni se nagyon lehet mert felkavarodhat. Illetve ugyan ezen okból meg kell fontolni a talajlakó halakat is.

Léteznek “táprudak” meg hasonlók amiket a növények gyökeréhez lehet benyomni a talajba ezzel táplálva gyökérből a növényt.


Ajánlom ,hogy lépj be Facebook-on a “Növényes Akvaristák Közössége” (régi nevén “Low tech akvaristák”) csoportba. Ott sokkal több, jobb okosságot találsz.

2020. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A csapvíz keménységét kb. a felére csökkentheted, ha felforralod majd hagyod kihűlni. Ilyenkor a változó keménységet adó oldható hidrokarbonátok oldhatatlan karbonáttá alakulnak és finom csapadék formájában leülepednek az edény aljára. H az üledék felkavarása nélkül óvatosan leszívod a felső vízréteget, akkor annak keménysége 8-10 NK alá is csökkenhet. Vagy ezzel pótolod az elpárolgott vizet, vagy a bárhol kapható ioncserélt vízzel. Ha nem túl igényes halakat tartasz, akkor a csapvíz is elég pótlásra. Talajként, aljzatként használhatsz alaposan kimosott durvaszemű (folyami) homokot, amiből kiszedted a csiga- és kagylóház darabokat ill. amit kevés sósavval kisavaztál, hogy feloldódjanak ezek a szerves eredetű meszes maradványok, majd persze 8-10 alkalommal vég tiszta vízzel ki is öblítettél, hogy savmaradvány ne legyen benne. De használhatsz sötét apró kavicsokat, bazaltsplittert is. A legtöbb növény úgyis többnyire egész felületén át veszi fel a tápanyagokat a vízből.

A leginkább lényeges egy ilyen pici medencénél, hogy nagyon kevés legyen benne a hal (vagy más állat), azaz ne legyen túlnépesítve és ne kapjon direkt tűző napfényt, mert nyáridőben különben gondok lehetnek.

2020. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugye nem akarsz bele halat tenni?
2020. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz bele tenni. Milyen állatot, milyen növényt.

Ha egy hightech akváriumot akarsz, akkor minden kell. Fotonbomba erejű világítás a magas fényigényű növényeknek, kell egy kis külső szűrő, mert a belsők ehhez kicsik, ami meg elég nagy, az egy ilyen típusú akváriumot rettenetesen elcsúnyít.

Kell CO2 is, mert ilyen típusú akvába magas fényigényű növények is kerülnek, ez pedig minden más táp mennyiségét magasabb szintre tolja.

Ezek nagy része mocsári növény, tehát víz alatt kell nekik annyi co2, mint ha a levegőn lennének.

Lágyvíz szintén sokat segít az egészséges növényzeten, kemény víz gátolja a tápanyag beépülést.


Ha nem akarsz hightech aksit, akkor kell egy alap világítás, 15 watt körül, ez alatt már megél sok növény, CO2 nem kell, maximum folyékony táp formájában, de az is az adott növénytől függ.

A lágy víz meg a tartandó haltól függ, ha kényes a víz keménységére, akkor kell, ha bírja a keményebb vizet, akkor nem kell.


Millióféleképpen össze lehet rakni egy aksit, stílusban, látványban, lóvéban...

Szóval el kell dönteni mit akarsz, (egyáltalán mire alkalmas 30 liter) akvakertészkedni, vagy csak egy "alap" akváriumot, mennyit szánsz rá, stb.


Egyébként ha már valaki vesz egy külső szűrőt meg RO szűrőt, meg palackos CO2-t, ez annyi pénz, hogy a magam részéről elég irreálisnak tartom, hogy ilyen gépek egy 30 literes akvát üzemeltessenek. Ha már valaki ennyi mindent megvesz, legalább egy 54-eset csináljon.

2020. febr. 9. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , nagyon sokat segítettetek :) maradok a low tech akváriumnál majd ha szépen alakul beruházok egy nagyobbra is .
2020. febr. 9. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!