Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumomban hogyan...

Az akváriumomban hogyan csökkenthetem a vízpumpa / szűrő nyomását?

Figyelt kérdés
Bettát szeretnék tartani de ő ugye az álló vizet szereti. Van esetleg valami praktika amit bevethetnék ? Előre is köszönöm.

2020. febr. 11. 22:12
 1/4 Norbig ***** válasza:
Ha belső szűrő akkor a fújó rèszère húzhatsz valami tölcsèr szerű műanyag vagy üveg cuccot,lènyeg hogy arra táguljon amerre fúj,az csökkentenè a hirtelen kiáramló víz nyomását,ha külső szűrő akkor a nyomóágon lèvő csap kicsi zárásával csökkentheted a nyomást, de ott is játszik a tölcsères trükk,vagy tehetsz bármi jellegű tereptárgyat a kifolyó rèszhez közel ami megtöri az áramlást, de fontos hogy a víz sose álljon teljesen,tegyen azèrt egy kört.
2020. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

belső szűrőt úgy állítod be, hogy a felszínen legyen a kiáramlás de még épp ne csobogjon. A legtöbbön fordítható a fúvókat, azt fordítsd az akvárium fala felé.

Külső szűrőnál esetleg esőztetőcsövet rakhatsz amin ugye sok lyuk van és így eloszlik az áramlás. Nekem 40 ventis cső volt rajta 10 lyukkal. A vízfelszín alá tettem és kb 45 fokban felfelé fordítottam pont annyira hogy ne csobjong - ne zavarjon.

2020. febr. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lily Pipe a neve ami neked kell. Gőzöm nincs, hogyan mondják magyarul. Webshopokban is Lily Pipe vagy Flow Pipe
2020. febr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
BocsX, de mekkora az akvárium és milyen típusú szűrőd van? Mennyi halat szeretnél tartani?
2020. febr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!