Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 21 GH,16 KH mennyire rossz?

Norbig kérdése:

21 GH,16 KH mennyire rossz?

Figyelt kérdés
Rámèrtem a csapvízre a mai napon,ezeket az èrtèkeket kaptam,összetett lenne a kèrdèsem.Elsőnek az lenne hogy az NK pontosan mire èrtendő?Ahogy a halak igènyeit vizsgáltam csak egy NK èrtèk volt megadva, de így nem világos hogy melyik lenne az mert a neten mindkèt èrtèk(GH,KH) simán NK-val van feltűntetve.Olvastam utánna sokat,de valami egyszű választ szeretnèk konyhanyelven mert amiket láttam az nekem magas volt.Másik kèrdès,mennyire rossz ez az èrtèk ès hogyan kellene lágyítanom a vízet esetleg ha szüksèg van rá?Gondolom az ioncserèlt vízes lágyítás az ki van lőve ekkora tömegnèl mert olyan fizetèst mèg nem kapok amivel bírni lehetne a heti vízcserèt,de javítsatok ki ha nem lenne drága heti 1 vízcserèvel 1 hónapra.Az akvárium 200l-es lesz,hosszasan tervezek előtte mindent mielőtt elindítom,nem szeretnèm összecsapni.
2020. febr. 11. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Az NK a mértékegység. Valószínű, hogy GH-ra értették.

Egy RO készülék sem olcsó, csak legalább nem termelsz műanyag hulladékot.

A víz keménységét mindig a halakhoz kell beállítani. Ha afrikai sühereket szeretnél, akkor jó ez a víz.

Apistogramma tenyésztéshez viszont nagyon kemény.

2020. febr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Első körben majd neonokat szeretnèk,egy csapat coryt,nèhány ancit,meg talán guppit, plattit, egyenlőre semmi kènyes halra nem gondoltam,de nagyon règóta szeretnèk egy ramirezi párocskát.
2020. febr. 11. 22:48
 3/5 Skid05 ***** válasza:

A halak igényeinél alapból GH értéket tüntetnek fel a legtöbb helyen, a kH ritka, helyette a pH-t szokták megjelölni. Hozzátenném, hogy ahol savas pH-t (<7) jelölnek meg azt azért nem kell túl komolyan venni, alap társas akváriumban – éljen abban bármilyen halfaj – a pH-t nem kell piszkálgatni, a kH fixálja és kész. A vadon élő fajok igényei, a tenyésztés, szaporítás az megint más, illetve hasznos ha van a víznek némi savtartalma (faanyagok elsősorban), főleg különböző blackwater (neon pl) fajoknál.

Ami a lágyítást illeti, egy 15-re levitt GH már bőven jó az első 3 felsoroltnak, a platti-guppi duónak a jelenlegi vized is bátran mehet. Mondjuk heti (az időtáv a növényzet fejlődésével és a szűrő érésével növelhető) 30 liter cserével számolva 2:1 arányban keverve a csap:ionvizet 15ös GH-t kapsz, tehát ez havi kb 3000ft ionvízköltség.

200 literhez már valóban RO passzol, hosszabb távon ez éri meg, erre kalkulációt/megtérülési időt nem lehet mondani, túl sok az ismeretlen (mekkora szűrő, milyen forrásból, milyen alapvízdíj, mekkora hálózati nyomás). De ramikhoz erősebb lágyítás ajánlott, ott már tényleg észszerűtlen az ionos megoldás.

2020. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen, sokat segítettetek,esetleg RO kèszülèkből tudnátok linkelni párat amit èrdemes lenne megvenni?Nagyjából látni hogy mennyi is az annyi, mert rengeteg fajtát találtam

De lehet a ramikról leteszek egyenlőre ès marad az ionozás,de mint az első mondta,az sok műanyag hulladèkkal jár

2020. febr. 12. 20:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Készüléket konkrétan nem, de boltot ajánlanék.


[link]

2020. febr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!