Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről az akváriu...

Mit gondoltok erről az akváriumról?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyet szeretnék venni, de anyum nem engedi mert hogy a ragasztása az a tök "egyszerű" fajta, hogy még olyan fekete védő sincs rajta, és hogy nekik régen ilyet fajta esett darabokra tele vízzel. És szerinte ez megbízhatatlan.


Tényleg rossz az ilyen fajta ragasztású aksi?


2010. júl. 23. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A ragasztás biztos nem fog szétesni!
2010. júl. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Anyukád legalább annyira ért hozzá ezek szerint, mint a részecskefizikához....


Nem fog "szétesni" a ragasztás.


A "műanyag izé" pedig nem tartja össze az akváriumot, csak dekoráció tulajdonképpen, parasztvakítás, hogy a paraszt is megvegye....

2010. júl. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Salx Narval ***** válasza:
Jó kis nanó akvárium ez, biztos lehetsz benne, hogy nem enged el a ragasztás.Én inkább egy tetőt hiányolok, de azt utólag is lehet vágatni rá. Akkor már, két merevítőt is beragaszthatnak, hogy anyukád is megnyugodjon és ezek tartanák a fedőüveget.
2010. júl. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Egyébként ezt a szettet most az egyik oldalon láttam meg aukcióban és olcsóbban hozzá tudok jutni. Ott a képeken üveg tető van rajta, szóval szerintem olyan is jár hozzá.

2010. júl. 24. 11:21
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem fog szétesni. Ne hülyéskedj van 6db akváriumom, mindegyik szilikonnal van ragasztva és egyiken sincs fekete csík. Az az ókorban volt divat szerintem :)


Ha növényt raksz bele akkor nem kell tető, mert a növény az üvegen keresztül nem fog kapni uv fényt aztán kidöglik.

Viszont ha jó az a lámpa, akkor az ad valamennyi uv fényt neki, hogy tudjon fotoszintetizálni, meg ilyenek, tudod biológia óra :)


Nekem is van egy nano aksim, persze nem pont ilyen.


Egy kb 10 literesbe vannak garnéláim, dzsungel szerű növényzet, és mini halak.


Hát nincs benne se szűrő, se vízmelegítő, se levegőztető, semmi, csak sok növény és víz, és szaporodnak a garnélák mint a fene.


A növények:

Anubias, valamilyen hínár, és a tetején békalencse.


A békalencse gyökerén imádnak ugrándozni a garnélák, meg mondjuk a békalencse is sűrűsödik, aztán lesötétíti a akváriumot, de akkor kicsit leszedek a tetejéből, aztán kidobom, és újra világos lesz nekik :)


Nincs teteje az aksinak, és full tele van vízel, csak hogy ne legyen vízköves :) Szóval olyan fél cm van fölül szárazon, de még soha senki sem ugrott ki belőle :)


A garnélák szaporodnak. Előszőr volt 4db, most meg 12-t számoltam, de vannak ilyen 3mililméteresek is, jópofák.


Meg vannak benne kisebb halak mint a neon, hát olyan kb 1 centi hosszúak. Azokat a Bp. VI. Eötvös u 28-ban vettem. Nem tudom a nevét, de abból van két fajta, azt lehet a garnélák mellé rakni, és nem nőnek meg, és cukik nagyon :)

2010. aug. 4. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
és raktam bele egy darab vasfát is, mert az savasítja a vizet, az jó a garniknak.
2010. aug. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

120 literig merevtés nélkül készítek akváriumokat.


Ha a sarki üveges készít évente 5 akváriumot, akkor az lehet, hogy nem lesz az igazi, de amit akvarista boltban veszel, azt rutinos kéz készíti.

2010. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Viszont ha jó az a lámpa, akkor az ad valamennyi uv fényt neki, hogy tudjon fotoszintetizálni, meg ilyenek, tudod biológia óra :) "


Ekkora baromságot is régen olvastam. Lehet neked kéne visszaülni egy picit biológia és fizika órára....


" és raktam bele egy darab vasfát is, mert az savasítja a vizet, az jó a garniknak."


a savas víz nem jó a garnéláknak.


" 120 literig merevtés nélkül készítek akváriumokat. "


6-700 literes akváriumot is lehet készíteni merevítés nélkül, csak üvegvastagság kérdése az egész.

2010. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

okoska


A garnélák igénylik a lágyabb, kissé savas vizet

(6-8 nk és 6,2-6,8 PH).


A kemény, lúgos vízben kevésbé hajlandóak szaporodni.

2010. aug. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Megfigyelték, hogy a fotószintézis elősegítésében főleg két hullámhossz játszik nagyobb szerepet a kékes hullámhossz (42o-46o nm körüli) és pirosas hullámhossz (65o-68o nm körüli). Használt fénycsöveink spektrumában tehát jelen kell lennie e két színcsúcsnak, ha egészséges és szép nővényeket szeretnénk az akváriumainkban látni és az algásodást elkerülni.
2010. aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!