Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy pici akváriumot...

Szeretnék egy pici akváriumot de nem tudom hogy vágjak bele, miket kell csinálni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék minden tudás nélkül csak venni egy akváriumot és halakat tenni bele, szóval itt kérdezek.


Van egy kis 32x32es polcom és oda szeretnék be egy pici akváriumot, ki is néztem egyet ami jó lenne: [link]


Csak nem tudom hogy most akkor én miket rakhatnék bele, vagy hogy honnan tudnám beszerezni ezeket a plusz dolgokat vagy úgy egyáltalán a halakat, esetleg lehet mást is belerakni halakon kívül ilyen pici akváriumba? rák, csiga ilyenekre gondoltam, tisztítást hogyan kellene elvégeznem majd? miket érdemes tudnom úgy az egészről ezzel kapcsolatban?


2020. febr. 15. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

Sajnos elsőként kell hogy kiábrándítsalak, tipikusan hozzá nem értőként él egy kép a fejedben egy akváriumról. Nem sértésből mondom, megszoktuk már, általában aki nincs benne ebben, az azt veszi természetesnek, hogy 10-szeresre terhel egy víz mennyiséget, mint ahogy lehetne.


Ez az akvárium növényezésre, jó, max 1-2 érdekesebb csigát lehet belerakni.

Garnélázni is dupla ekkorával lehetne elkezdeni, halhoz meg 4-szer ekkora kéne.

A plusz dolgokat meg díszhalboltban tudod beszerezni, ha majd letisztult benned ezek alapján, hogy mit is akarsz.

Egy alap tudásnak első körben itt [link] az első 2 fejezet végigolvasását ajánlom.

2020. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
A leírásban az van, hogy ez garnélláknak való akvárium.
2020. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, nyugi nem ábrándítottál ki csak kíváncsi voltam milyen lehetőségeim vannak :D
2020. febr. 15. 11:32
 4/12 anonim válasza:

Sórákoknak jó lenne lenne, egy kis növénnyel, de másra nem felel meg. De úgy is nyűgös lenne, a sűrű vízcsere és "elkoszolódás" miatt. A kérdés hogy a polc elbírja-e? Belakva min. 14-15 Kg!


Ha halakat akarsz, ezen a pénzen már vehetsz egy használt 50 liter körüli szettet. Kisebbet ne! Kezdésnek pont ideális és szerintem helyet is találnál neki egy kis asztalkán.

Én egy 120 literest vettem használtan 10e-ért + az új szűrő, új világítás, együtt nem volt 20e sem!

2020. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tényleg lehet kb. ennyi pénzért 54 literes szettet is venni.

Lehet benne garnélákat tartani, sőt (bár majd jönnek itt a törvényi szabályozással) nano akváriumba való halakat is lehet benne tartani.

De mégis azt mondom, hogy kezdőként vagy válassz nagyobb akváriumot, vagy elégedj meg a garnélákkal.

2020. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Még egy nagyon fontos dolog, nagyon meg kell válogatni a forrást, kinek hiszel kinek nem.

Az eladóknak pl semmit nem lehet elhinni.

De látod, itt is akadnak dilettánsok, nem tudom milyen indíttatásból éreznek kényszert a válaszra a nulla tudásuk mellett, őket ki kell szűrni.

Természetesen se garnélának, se halnak nem megfelelő.

Aki ilyenben "tart" -inkább kínoz- halat, azt egy szebb világban egy kalodába zárva kiraknám a főtérre, hogy az arra járók szarral dobálják.

2020. febr. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

Szűrd ki azokat a dilettánsokat is, akik azt mondják, hogy az eladóknak nem lehet elhinni semmit sem!

Csak az mond ilyet, aki nem képes pár mondatból megállapítani, hogy ért-e hozzá az illető vagy sem. Ami ugye abból ered, hogy ő sem ért hozzá igazán.

2020. febr. 16. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 8!


Attól, hogy lehülyézed az összes akvárisztikai boltban dolgozót és mindenkit segghülyének nevezel, aki nem az akvarisztika isteneként tekint rád, minimálisan sem támasztja alá a hozzáértésedet.


Bár azt látom, hogy a te logikád alapján a másik lehülyézése téged azonnal mindenki felett álló szaktekintéllyé tesz, de az ovin kívül ez sehol sem így működik.


Nekem van 2 évtizednyi tapasztalatom, amikor 20-40 akváriumot tartottam fenn, tartottam kb. 60 féle halat és ebből úgy 20 félét rendszeresen tenyésztettem.

Éppen ezért egy mindenkit lehülyéző macskajancsi fikázását a helyén kezelem: Nem oszt, nem szoroz.

2020. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Á, kezd világossá válni, miért véded a boltosokat.

Csak nem te is az vagy/ voltál?


Mi meg itt napi szinten szélmalomharcot folytatunk a hozzád hasonló igénytelen kontárok miatt, akik 10 literbe ajánlgatnak halakat, a kérdezők meg tucatszámra jönnek ide, miért döglenek a halaik.

Ha így tartottad a halaidat, szimpla állatkínzó vagy.

Mondom én... kaloda, főtér, szardobálás-

2020. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" majd jönnek itt a törvényi szabályozással"


Azzal ugyan még nem jöttem, de egyébként teljesen mellékesen szó szerint állatkínzásra buzdítod a kérdezőt, plusz ha igaz amit mondasz, hogy a tapasztalataidról beszélsz, tehát te is ezt csinálod, akkor nem csak a biológiai igények elégtelensége miatt, hanem a törvény értelmében se vagy több egy szimpla ámokfutó állatkínzónál.

2020. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!