Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalam meghízott, vagy...

Az aranyhalam meghízott, vagy felfúvódott?

Figyelt kérdés

Négy éve megvan már az aranyhal, atóta kb. 15cm -esre nőtt.

Az utóbbi egy két hétben feltűnt, hogy egye gömbölyűbb lesz.

Aggódom hogy nem -e felfúvódott. A végén még kipukkad ...:)

A viselkedésén nem látszik rendellenesség olyan mint szokott, úszkál és sokat turkál. Igaz hogy szereti a hasát, valószínű a csigákat is ő falta fel, mert eltűntek.

Sajnálnám ha történne vele valami, mert nekünk már családtagnak számít.


Itt egy kép, ha megnéznétek mi a véleményetek róla: [link]



2020. febr. 15. 11:19
1 2
 1/11 V. Hélix ***** válasza:
Etess kevesebbet. Hány literes az akva, van más hal is, milyen a szűrés?
2020. febr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

120 Literes aku, 1300-as szőrővel, hólyagos vizikehely növényzettel.

Van egy gömbmolly pár, két algázó (azok is már jól megnőttek 6-8cm)és két guppy.

Kevesebbet nem adhatok, mert akkor a többi éhezik.

Az etetésnél ügyelek, hogy a többinek is jusson. Egyszer kapnak naponta, egy megszokott esti órákban, 7-8 óra közt.

2020. febr. 15. 12:32
 3/11 V. Hélix ***** válasza:
78%
Aranyhalat egyik fajtával sem lehet tartani és min kétszáz literes akváriumba kéne kettő, plusz egy halanként ötven liter.
2020. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
A hőmérséklet igényük is más szerintem. Az aranyhal csak sokkal nagyobb akvába való de inkább tóba. Múltkor valakinél láttam vagy 5 aranyhalatvegy max 50 literes vacakban, a szívem szakadt meg értük. Tudom, eső után köpönyeg, de először utána kéne olvasni annak, amit tartani szeretnénk.
2020. febr. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem mivel lehet együtt tartani, meg mekkora helyen!

Ezzel tisztában vagyok, mivel már sokan megírták, olvastam is...

Egyébként már két éve együtt van ez a kolónia probléma mentesen.


A hal állapota aggaszt hogy mi lelte és erre szerettem volna választ kapni.

De látom feleslegesen ütöm a betűket ...


Az utóbbi 1 hétben tűnt fel az aranyhal kövérsége.

Hirtelen hasvízkórra gyanakodtam, de remélem nem így van, mivel látszólag teljesen "jól érzi magát" és jól megvan a felszínen, úgy mint a talajon turkálva.

Gondoltam még az eledelre, mivel nemrég másfajtát kaptam és lehet hogy az puffasztja.


Azért püfölöm ide a betűket, mert reméltem valaki már átélt hasonló problémát, amit szívesen megoszt velem, velünk.

Köszönöm!

2020. febr. 16. 20:09
 6/11 V. Hélix ***** válasza:
85%
Attól, hogy úszkál mint általában az nem jelenti azt, hogy jól van. A kép alapján valószinűleg tényleg csak az új kajától lett ilyen, de valószinű nem fogja sokáig bírni azt a hőmérsékletet ami a többi halnak kell, merthogy aranyhalat max 20°-on lehet tartani a többinek pedig mindnek melelegebb kell és 20-on megfáznának. Az aranyhalnak a helyedben egy új otthont keresnék lehetőleg egy kerti tóban, a többinek jó a jelenlegi hely. Hijába bírta ki eddig, az aranyhalak rohadt szívósak, két literesben is szenvedve de életben maradnak akár 2-3 évig is, de a normál 20-30 évet csak jó körülmények közt fogja megélni.
2020. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Esetleg...nem adtál olyan kaját, amit áztatni kellett volna, de ez elmaradt? Mert ha azt befalják és a bélésükben duzzad meg simán el is tudnak pusztulni.
2020. febr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az aranyhal már 4-5 éve megvan, 3,5cm ről indult, most 12-13cm hosszú farokkal együtt. A 120 Literes "új" helyén kicsivel több mint 2 éve vannak a jelenlegi lakókkal. Úgy olvastam ez a buborék szemű faj csak 15cm körülire nő meg (szabadban valószínű nagyobbra is).


A max. 20 fokos vízhőfok nem stimmel, több helyen is max 25 fokot írnak. Az ívás is általában 20-23 °C között kezdődik! Arról nem is beszélve, egy kerti tó is nyáron simán eléri ezt a hőfokot.

Nálam az akuban átlag 22-23 fokos a víz. Ha ez lenne a baj, már a négy évet sem bírta volna ki!

Egyébként már megfordult a fejemben egy nagyobb akváriumcsere ...

2020. febr. 17. 07:46
 9/11 A kérdező kommentje:

"olyan kaját, amit áztatni kellett volna" Lehet ..., aranyhalnak szánt golyócskát is kapott, amit hirtelen behabzsolt! Van benne valami amit írsz, mert ami a vízben maradt, szépen megdagadt.

Elképzelhető ez is! Erre nem gondoltam ...

Mondjuk pár napja már nem kapott ilyen golyókat ...

2020. febr. 17. 07:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Oké. Kezdjük az elején. Az ő fajtája teleszkópszemű. Létezik bubble-eye is, találkoztam már a tükörfordításaval is, a lényeg, ő nagyon más műfaj.


Folytassuk azzal, hogy nem véletlenül szajkózzák a kollégák az akvárium méretet. Csodálom, hogy a szűrésre és a takarítási rutinra még nem kérdeztek rá. Megtennéd kérlek, hogy ezt az információt pótolod?


Szóval a természet a rejtett hibák pártján áll. Egy darabig úgy néz ki, mintha minden remek lenne... Túl kis méretű akváriumban két dolog fordulhat elő: stressz és terhelt víz. Mindkettő hosszú távon hazavágja a hal immunrendszerét, de a rossz vízminőség kárt tehet a belső szervekben is. Klasszikus példa a hasvízkór - gyakorlatilag vesekarosodás, veseleállás okozza.


De ha már kajára gyanakszol: mivel etettél eddig, mivel etetsz most és hogyan? Amióta fennáll ez az állapot, olyannal próbálkozál-e már, hogy néhány nap koplalás aztán főtt zöldborsó (héjából kipattintva) vagy forrázott spenót?

2020. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!