Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért hal meg mindig az...

Miért hal meg mindig az aranyhalam?

Figyelt kérdés

Szóval az van hogy van egy közönséges aranyhalam, fehér és piros folt van a fején. Már több éve megvan, semmi baja nincsen.Azóta amikor veszünk neki párt általában arany fátyolfarkút (csak olyat lehet nálunk kapni) mindig meghal.Háttal feldobja a víz a felszínre, majd lesüllyed és meghal. :S


Azt olvastam hogy a közönségesnek 18-23 fokos víz kell méh a fátyolfarkúnak 26 fokos, mert ennél kevesebbet már hidegnek tart. Akkor lehet hogy a víz túl hideg neki? De akkor ha igen, hányas fokon tartsam a vizet hogy mind a két aranyhal fajtának jó legyen?


2010. júl. 23. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Inkább megöli a nagyobb?

Az én fátyolfarkúim 20-30 fokos vízben vannak változóan évszak szerint mert tetőtér és nyáron 30-ra fölmegy, nem bánják se a 20-at se a 30-at.

2010. júl. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem öli meg, nagyon barátságos. :D Mindig figyelem ha újjat veszünk de tökéletesen megvannak egymás mellett. Ráadásul ennek a betegségnek mindig hetekig tart a lefolyása :S
2010. júl. 23. 18:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a fátyolfarkúm a meleg víztől pusztult el, az aranyhalak a hűvösebb vizet kedvelik.
2010. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
mert az aranyhalaknak rövid az élettartalmuk csupán csak 1 évig élnek!
2010. júl. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Az aranyhalak nem igazán rövid életű állatok.

Elfelejtetted leírni, hogy milyen körülmények között tartod őket (mekkora aki, mennyi hal, etetés, szűrés, levegőztetés, vízcsere...)

Így látatlanban nehéz megmondani, de szerintem bélgyulladás lehet, vagy úszóhólyag-gyulladás... kiküszöbölhető mindegyik.

Olvass el pár akvarisztikai könyvet.

2010. júl. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

15 literes gömb akváriumban. (jöhet a letolás, tudom hogy nem szabad ilyenben tartani, de most szeretnék nekik nagyobbat venni)

Naponta reggel kapnak enni szúnyoglárvát vagy lemezes aranyhal tápot.

Tudom hogy ilyen kicsi gömbben rövidebb ideig élnek, csak nem értem hogy az egyik már minimum 3 éve megvan mégis teljesen egészséges, ha meg veszünk mellé mindig pár hónapot bír csak ki. :S

2010. júl. 26. 16:38
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Nyilván azért, mert ez még egy halnak is szűk.Ha veszel egy 100literes akváriumot,teljes felszereléssel, növényekkel, abban majd nem döglik meg.30liter vizet számolj egy-egy aranyhalra.Egyébként 8-10 évig él a cifra aranyhal, a közönséges akár 30 évig is élhet, ált 10-15 év.
2010. júl. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt nem az a kérdés, hogy az új aranyhal miért pusztul el, hanem hogy a másik miért nem. Valószínűleg igazi túlélő, vagy gyáva az öngyilkossághoz.
2010. júl. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Meyik hulye irta azt h 1 evig elnek?

Mar bocsanat, de 25 evig is elelhetnek..:) es nagyon nagyra nonek.

2010. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom tapasztalatból írta, ha nála 1 évig bírják, akkor ennek a halnak márpedig ennyi az élettartama és kész, a probléma nem nála van, mindenki más hülye :D
2010. júl. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!