Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány naponta és hány %-ot...

Hány naponta és hány %-ot érdemes cserélni?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg dologtól függ és csak méréssel lehet pontosan megállapítani de egy általános módszer érdekelne amivel nem nagyon lehet mellé lőni.


Ki hogyan csinálja?



2020. febr. 18. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:

"Tudom, rengeteg dologtól függ"


akkor miért kérdezel ilyent?

mekkora az akksi?

milyen halak vannak benne?

milyen növények vannak benne?

milyen világítás van?

milyen a szűrő?

milyen a víz? édes, brakk, sós?

mivel etetsz? mennyit etetsz?


mind- mind szignifikánsan befolyásolja a csere mennyiségét.


olyant, hogy hetente 10% nem lehet mondani. nem lehet ráhúzni minden akváriumra

2020. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában heti 30%-ot szoktak cserélni egy átlagos növényes-halas akváriumban. De valoban sokmindentol függ
2020. febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az esetek 90%-ban a heti 30%-os vízcsere a nyerő.


Persze, ha nem élővel etetsz és megbillen a kezed, akkor azonnal (pár percen belül) el kell kezdeni a felesleges tápot leszívni.

2020. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Nekem pár évtizedig volt akváriumom, tartottam halakat. Soha nem cseréltem hetente vizet, ami elpárolgott, azt pótoltam többnyire csapvízzel (ritkábban desztillált vízzel). Soha semmi nem jelezte, hogy gond lenne. Ráadásul akkoriban ismeretlen volt a víz szűrése (motoros szűrővel), legfeljebb talajszűrést alkalmaztam. Igaz, soha nem volt túlnépesített akváriumom.
2020. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Ez olyan kérdés mint, hogy hányszor kell kb kezet mosni egy nap, nyilván annyiszor ahányszor koszos.:D Az akvárium vízével sincs ez másképp. Egy közepesen telepített, növényesített és szűrt akvárium esetében én is a heti 30% ajánlanám talajtakarítással, ill talajporszívózással egybekötve (kezdőknél inkább 2x15% a túletetés miatt). Később már mérés nélkül is tudni fogod mikor és mennyit kellene cserélned, ez minden akváriumnál változó.
2020. febr. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha 100 literben 2 guppit tartasz, elég 2-3 havonta 1/3 vízcsere.

Ha 100 literben 20 guppit tartasz, kell a 1-2 heti 1/3 vízcsere.

Ha a kaja fele rendszeresen ott marad, akkor gyakrabban kell.

2020. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!