Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hullanak a red cherry garnélái...

Hullanak a red cherry garnéláim. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Kaptam 10 garnit és amíg elkészült számukra a külön akvárium (54l) addig bekerültek a 450 literesbe. Kb 2 hónapot voltak ott külön téve a halaktól minden rendben volt, vedlettek szépen, ettek is. Aztán átkerültek a nekik szánt akváriumba és elkezdtek "elájulni". Elfeküdtek a talajon de még éltek. Azokat szépen visszaraktam a nagyba és fél óra alatt feléledtek. Nem értem ezt a jelenséget. A 2 akvárium vize között csak a keménység a különbség a manado talaj miat. Más értékek ugyanazok. A kicsi akváriumba a nagyból került át a víz és egy már több mint fél éves jól beért eheim classic 250 külső szűrő gondoskodik a szűrésről.
2020. febr. 21. 21:49
1 2
 1/13 V. Hélix ***** válasza:
A garnélák nagyon érzékenyek a vízkeménységre. A hirtelen vízkeménységváltozástól lettek rosszul. Próbáld meg elérni, hogy a kicsi akváriumnak is ugyanakkora legyen a vízkeménssége.
2020. febr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos nincs vízlágyítóm. Azthiszem akkor kivárom amíg a manado nem keményít már
2020. febr. 22. 10:46
 3/13 V. Hélix ***** válasza:
Az el fog tartani egy darabig, szerintem cseréld le a manado talajt. Miért van ilyen egyébként az akváriumban? Sokan hiszik azt, hogy ez táptalaj, pedig nem az.
2020. febr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
RC-k a brutál kemény vizet is jól bírják, (volt, hogy a csapvíznél is keményebben voltak nálam, és szeporodtak mint a gomba) így tényleg csak a hirtelen változás nem tetszik neki. Én mondjuk inkább az eltérő pH-ra gyanakodnék, nem a keménységre.
2020. febr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mert az volt itthon :)) amúgy szeretem nekem könnyű bele ültetni, tudom h nem táptalaj. Nem is akarok olyat egyelőre, még túl kezdőnek érzem magam hozzá. A ph elvileg ugyanaz a 2 akvában, igaz csak csíktesztem van de beszerzek majd egy neptun tesztet. Más ötletem nincs
2020. febr. 23. 13:40
 6/13 Skid05 ***** válasza:

Alapvetés, hogy egy cseppteszttel beméregeted a vizek paramétereit. A manado a GH-t növeli (szulfátok és kloridok), amaz pedig nincs hatással a pH-ra. Ergo, ha uazt a csapvizet használod a két üvegben, akkor csakis úgy lehet eltérő pH-d, ha vmi vmelyikben folyamatosan savasít. Pl fadekor, különösen vasfa, mangrove, falevél. Eltérő TDS értékektől sokkot kaphatnak, ennek az eltérésnek lehet az alapja a víz sav- és sótartalma (+ folyékony/gyökértáp + halkaja/végtermék). Amennyiben a GH az oka azt cseppteszttel gyorsan ki tudod zárni.

Egyébként meg beleteszed őket egy pár literes üvegbe a régi vizükkel, fölé raksz egy ásványvizes palackot feltöltve az új vízzel, egy levegőztetőkhöz használt szilikon csövön (a végén egy csappal) cseppenként adagolod az új vizet a régihez. Így lesz idejük fokozatosan egy nap alatt átállni.

2020. febr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tippeket mindenkinek. Ment a zöld :)
2020. febr. 23. 18:57
 8/13 A kérdező kommentje:

Ma megmértem a víz keménységet neptun csepp teszttel Összkeménység 26 csepp, karbonát keménység 7 csepp. Ph elvileg 7,5 nél van de lehet nagyobb. Nh4 et is mértem az 0.

A csapvíz összk. 8 csepp karbonát.7 Ph 7

2020. febr. 29. 14:47
 9/13 A kérdező kommentje:
A másik akváriumban ahol most vannak ugyanezek az értékek kivéve az összkeménység ami 11 csepp
2020. febr. 29. 14:48
 10/13 Skid05 ***** válasza:

Akkor elég szépen megemeli a manado a GH-t, ahogy egyébként a rossz híre is szól, viszont így számokban látni mindig elég durva. Ez megmagyarázza a tapasztalt jelenséget.

Lassan szoktasd őket – lásd fentebb – akkor nem lesz gebasz, hiába uaz a kH és a pH ha a TDS alsó hangon 150el eltér.

2020. febr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!