Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Terhes, beteg vagy csak túl...

Terhes, beteg vagy csak túl ette magát?

Figyelt kérdés
[link]
2020. márc. 1. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Ha úgy érzed, nézesd meg valamilyen szakértővel, mert ugyan lehet terhes (vagy vemhes, nem ismerem annyira a halakat) de lehet beteg is.
2020. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. márc. 1. 15:01
 3/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
84%

Na már most ez egy sumi (szumátrai díszmárna) szóval terhes nem tud lenni mint az elevenszülők, max ikrás lehet.

Ha elállnak a pikkelyei, megváltozott a viselkedése (pl: étvágytalan, bújkálós stb) akkor beteg lehet. Kezelésképpen először derítsd ki a pontos betegséget majd az szerint kezeld.


Ha olyan kajával eteted ami felpuffad a vízben (pl: granulátumok) akkor lehet ,hogy csak felpuffadt vagy székrekedése van. Ha ez a baja akkor pár napig ne etesd s utána csak fokozatosan, kisebb adagokban. Az ilyesmi kajákat előre áztasd be mielőtt beszórod ,hogy ne a hal gyomrában dagadjon meg. Illetve a fő eleségük fagyasztott vagy élő eleség legyen, a tápok csak másodlagosak legyenek.


Továbbá írd le a tartási körülményeket mint:

Akvárium mérete; szűrés és annak takarítási módszerei; a rendszeres takarítási módszereid; dekoráció; halak száma (fajonként); mivel eteted és mennyit; tartasz-e koplalónapot hetente stb, bármi ami ezeken kívül eszedbe jut írd le.

2020. márc. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

75 literes akvárium belső szűrővel, aminek a szivacsát szoktam takarítani ha az szükséges.

Hetente csinálok 30 % víz cserét.

Van bent 3 növény és egy sziklás dekoráció.

6 díszmárna van, 2 vitorlás hal,7 black molly és 3 botia és egy betta

Terto pro energy tápot kapnak és morzsa mixet felváltva. Koplalás nincsen.

Tudom tudom kicsi ez az akvárium ezeknek a halaknak és már járatom a nagy akváriumot nekik, de még csak egy hete így ha jól tudom még 2 hetet nem árt járatni mielőtt bele kerülnek a halak.


Kezdő vagyok így tanácsot szívesen elfogadok.

2020. márc. 1. 18:20
 5/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
77%

Ez az akvárium tényleg kicsi nekik de még az összeállítás se szerencsés.

A sumi nagyon csipkelődős ha kevesen vannak. Legjobb nekik egy 120-150 liter körüli akva amiben csak ők vannak (mármint rajhalként; talajlakók mehetnek melléjük) és legyenek legalább 10-12-en. Ha úgy maradnak akkor rövidesen szétszedik a bettát és a vitorlást.


Vitorlásból jó a 2 ha párban vannak, de nekik is kijár a minimum 180-200 liter. Területvédő sügérek, nem tanácsos se a bettával se a sumikkal társítani.


A mollyknak is kellene legalább 100-120 liter de a létszám az jó. Ha vegyes csapatban vannak akkor egy hímre 2-3 nőstény jusson vagy egynemű csapatot tarts.


A bettának bőven elég ez az akva. Ő egyedül szeret lenni pangó 27-28 fokos vízben. Mellé mehetne egy kis csapat corydoras harcsa (mondjuk 6-8 panda harcsa).


A 3 botiának kell legalább 300-400 liter ha nem több. 30-35 centisre nőnek.


Kérdés: hány literes a “nagy akvárium” ? Mivel szűröd ? Mi az ami marad s mi az ami megy ? (Merthogy ezek így sajnos nem maradhatnak együtt)

Illetve látom van valami színes kavics s a többi fehér. A színezett cuccokból idővel kioldódik a festék ezért azokat nem ajánlom. A fehér talajt a legtöbb hal nem szereti. Jobb lenne valami természetesebb, mondjuk rostált sóder, gyöngykavics, kvarchomok, folyami homok stb illetve ezek tetszés szerinti keveréke.

A takarítási módszereid jók. Gondolom a szivacsot nem csap alatt mosod ki.

2020. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Agonoize ***** válasza:
A szumik szeretnek csipkelődni ezért sem szerencsés vitorlás gurámi illetve bettával együtt tartani ...botiáknak nagyon kicsi ez az akvárium de a vitorlásnak se elég ...
2020. márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Még a talajhoz hozzáfűzném ,hogy ez a jelenlegi túl nagyszemcsésnek tűnik. 1-3 mm közöttit jobb a növényeknek, ebből 3-5 cm vastagságban legyen. A növényeket ki kell venni abból a kosaras-“vattás” cuccból és el kell ültetni (ezért kell legalább 3 centi talaj) különben nem tud fejlődni a gyökerük.
2020. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

A nagy akvárium 240 L úgy terveztem abba megy mindenki kivéve a betta. Vennék hozzájuk még pár darab szumit és esetleg még pár kisebb halat.

A 240 L-ben már táptalaj van és el vannak ültetve a növények is. Eddig nem tudtam hogy kell. Ha át kerülnek a halak akkor a kis akváriumot is újra kezdem és ott is táp talaj lesz és nem lesznek benne színes kavcsisok sem.

2020. márc. 2. 08:06
 9/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

(Gondolom a táptalajon van pár centi fedőtalaj különben bemocskolja a vizet bár ezen szerintem már túl vagy. Amúgy ha van táptalaj akkor nem ajánlott nagy talajlakókat/ túrkálós halakat tartani mert felkavarják az egészet.)

Na ez így már egész jó. Bár továbbra is tartom magam ahoz ,hogy a sumik lehet ,hogy csipkelődősek lesznek, illetve a botiáktól még így is meg kell válj. Azt a “pár kisebb hallal” csak óvatosan mert a vitorlások képesek megenni még a 4 centis neonhalat is, az ilyen 8-10 centis molly félékkel nem szokott baj lenni. Azt a 75 literest meg nyugodtan megcsinálhatod növényes-bettásnak.

2020. márc. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!