Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak a halaim?...

Leányaim kérdése:

Miért pusztulnak a halaim? Van 880 l akváriumom de Amit észre vettem, hogy az elevenszülők halnak el. Két hónap alatt 3 vitorlásom is. Hal tenyésztőnél is jártam. A Át pakoltam a szivacsokat stb ahogy a tenyésztő mondta, de nem javult a helyzet.

Figyelt kérdés
Akváriumos szűrőm van. 25-26fokos a víz. A halakon semmit nem látni. PH érték jó. Nem vegyszerezem, ekkora literszámnál be kell állnia az aksinak. Valami nem stimmel? De mi? Valaki valami okosat tud mondani?
2020. márc. 5. 19:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Na, azt várhatod, mert a bacikultúra (az, amit kaptál) nem csodaszer. Nem lesz neked egy csapásra biológiai szűrésed, főleg nem ekkora méretekben, pláne nem úgy, hogy a vized óránként csak egyszer megy át a szűrőn.
2020. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

...pontosabban 6-8 óránként 1-szer.

-Egyrészt 100 liter körüli szűrőanyagnak brutális fojtása van, és minél jobban beérik, annál nagyobb. Már itt alig marad valami a vízforgatásból. Tized ennyi beért szűrőanyag is harmadára csökkenti a vízforgatást.

-Másrészt ne felejtsük el, hogy ez egy nyitott rendszer, ellentétben egy gyári levegőtlen külsővel, ahol a leszálló ág nyomása hozzáadódik a felnyomandó vízhez, és csak az akváriumi vízszint és a cső teteje közti 10 centis emelőerőt kell leküzdenie a pumpának.

Nyitott rendszerbe a lefolyást a gravitáció végzi , semmi szempontból nincs befolyással a felnyomott vízre, itt a vízpumpa "saját zsírján" izomból tolja fel a vizet, így a szűrőakváriumban lévő vízszintről kell számolni a cső tetejéig, ami akár 1 méter is lehet.

20 centivel nagyobb emelést is látványosan észre lehet venni a vízforgatásban.


De nézzük a jó oldalát, sokan utólag szembesülnek vele, hogy még 2-szer annyit kell költeni az aksijukra mint addig, ahhoz, hogy működőképes legyen.

Itt az alapok megvannak, van egy fúrt akvárium, egy kiépített szűrőaksi (jó, a vízforgatást rendbe kell tenni...) itt leginkább egy kis lexikális tudást kéne felszedni, és nem a boltba menni tanácsért, és rendbe lehetne tenni ezt az aksit.

Kár lenne így hagyni egy ekkora tankot.

2020. márc. 8. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem hagyom tönkre menni . Küzdök érte. 😊
2020. márc. 8. 11:40
 14/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Na, azóta mi történt ? Igaz, furcsának tartom ,hogy valakinek van egy 880 literes aksija alsópolcos technikai tartályal de nem tudja mi az a nitrogénkörforgás. Mindegy is, engem is érdekel mi lett egy ekkora tankkal.
2020. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!